Mutfak Tadilatı Nasıl Yapılır?

Kullanışlı bir mutfak; hem fonksiyonel hem görsel ihtiyaçlara göre planlanmış pratik bir mutfaktır. Mutfak tadilatı genellikle, mevcut mutfak dolapları kullanılamaz, yetersiz, çarpık veya eskidir.

* Projeye özgü detaylar tadilattan geçiyor olabilir. Bu süreçte uzmanlara danışmanız tavsiye edilir.

Durum tespiti ve proje planlaması

Tadilat yerine, montaj ve mobilya ile ilgili problemler durumunda keşif yapılır. Daha sonra gerekli önlemleri alarak mevcut durum kağıda aktarılır. Tasarımlar ve projeler kullanıcı taleplerine, saha koşullarına ve bütçeye göre çizilir. Lavabo gerekli, dolap vb Malzemelerin boyutları / konumları belirlenir. Mutfaktaki bulaşık makineleri, buzdolapları, fırınlar, dolaplar ve bataryalar gibi kritik parametreler, radyatör / panellerin tipi ve yeri, aydınlatma elemanları ve prizlerin yerleri su tesisatı için önemlidir. elektrik ve gaz.

Kırma, nakliye ve yenileme

Mutfak yenileme süreci, aşağıdaki sürecin kırma ve nakliye işlemleriyle devam ediyor. İlk olarak, dolaplar, mutfak lavaboları ve tezgahlar kaldırılır. Gerekirse duvarlar ve seramikler kırılır; Projeye göre elektrik, su, doğal gaz, telefon ve internet gibi altyapı elemanları yenilenmektedir. Tüm altyapı elemanları, mutfağın konumuna ve tasarımına göre düzenlenmelidir.

Su yalıtım ve döşeme seramikleri

Kurulum tamamlandığında, ham sıva uygulaması başlatılır. Sıva uygulaması tamamlandıktan sonra, mutfak zemindeki rahatsızlıkları gidermek için şap uygulanır. Böylece, uzun ömürlü bir pürüzsüz yüzey sağlanır ve bir sonraki aşamada kullanılacak olan inşaat malzemesinin tüketimi azaltılır. Daha sonra, sızdırmazlık harcı ve sızdırmazlık köşe şeritleri, suyun temas edebileceği tüm yüzeylere uygulanmalıdır. Sulama işlemi mutfaklarda yapılmazsa veya mutfaklarda arıza meydana gelirse, mevcut mutfakta ve alt katlarda su sızıntısı ve nem gibi sorunlar olabilir. Su yalıtımı yapıldıktan sonra seramik ve derz dolgu uygulaması uygun bir yapıştırıcı ile uygulanmalıdır. Seramik uygulanmadan önce, zemini kendi kendine tesviye şapları ile, gerekirse (büyük seramik kaplamalardan önce) düzeltmeniz önerilir. Mutfak tadilatlarında, temizlenmesi kolay ve suya karşı dayanıklı bir contanın kullanılması önemlidir.

Boyama ve montaj

Seramik ve derz uygulamalarından sonra, alt kısım boyanmalı ve mutfak dolabının montajından önce zeminin mutfak dolabına göre ayarlanması gerekir. Bu işlemden sonra mutfak dolapları monte edilir, tezgah yerleştirilir ve makineler arası seramikler monte edilir.

Proje tamamlama

Mutfaktaki tüm işlemler tamamlandığında, musluklar ve prizler değiştirilir. Lavabo tezgahın üzerine yerleştirilir. Son olarak, bulaşık makinesi, fırın ve buzdolabı planlandığı gibi projeye entegre edilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.