Nötr İç Cephe Boya Rengi Seçimi

Konu evinizin içini ve dışını boyamaya geldiğinde, birçok insan hoş ve nötr bir tonla ilgilenir. Ancak, seçim yapabileceğiniz birçok farklı seçenek vardır. Mavi, sıcak, soğuk, gri, kırmızı, yeşil bir seçim yapabilirsiniz. Çok fazla nötr renk var, bunalmış olabilirsiniz. İç mekanınız veya boyanız için nötr tonu seçmeden önce, nötr bir iç boya rengi seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken faktörlerden bazılarını öğrenmek için bu yazıyı okuyun.

SICAK – SOĞUK TONLAR

Altı renk ailesi vardır – yeşil, mavi, mor, kırmızı, turuncu ve sarı. Yeşil, mavi ve mor tonlar soğuk, kırmızı, turuncu ve sarı tonlar ılıktır. Renk ailelerinin her biri, ailenin özelliklerine göre sıcak veya soğuk kabul edilecek nötr tonlara sahiptir. Sıcak renkler rahat odalar için daha iyidir, ancak daha geniş görünmek istediğiniz bir oda için soğuk bir ton daha iyi bir seçenektir.

Önerilen makale: köşebent ve metal uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

50 ARTI TON GRİ

Griler, dış cephe boya uygulamalarında da olduğu gibi en popüler nötr renk seçeneklerinden bazılarıdır. Çoğu insan grinin gri olduğunu düşünür, ancak aslında altı renk ailesinin hepsinde griler vardır. Renkler çok sessiz hale gelebilir veya insan gözünün rengi algılayamayacağı noktaya kadar tamamen soluklaşabilir. Bu olduğunda, renge gri denir. Griler artık herhangi bir rengin özelliklerini korumadıkları noktaya kadar ilerlediğinde, bu gerçek, akromatik gridir. Akromatik aşamaya ulaşmadan önce, bu renkli gri tonlarının her biri, karşılık gelen renk ailelerinin sıcaklığını veya soğukluğunu koruyacaktır.

AYDINLATMA HER ŞEYDİR

Gündüz ve gece boyunca, her oda birden çok kaynaktan ışık alır. Farklı seviyelerde doğal ve yapay aydınlatma, nötr görünümünüzün şeklini değiştirecektir. Birini seçmeden önce, ışığın odanızdaki rengi nasıl etkilediğini görmek için en az 24 saat ayırın. Göz önünde bulundurmak istediğiniz birkaç renk varsa, aynı duvara her birinden küçük bir parça boyayın. Sonra arkanıza yaslanın ve ışığın nötrünüzü nasıl değiştirdiğini izleyin.