Parke Montajı Yapmak

Ahşap zemin kaplama ürünlerinin en büyük düşmanı nemdir. Bu çürük, böcekler, ağaç işleri ve nem nedeniyle istenmeyen bir olaydır. Parkenin yerleştirileceği ortamda su ile doğrudan temas halinde olmayacağı zaman, ıslanabileceği yerler sınırlıdır. Bunlar beton ve zemin şapları, yapıştırıcılar ve havadaki yüksek nem oranıdır. Zeminin döşenmesi gereken zemin kuru olmalıdır. Tüm çimento esaslı şaplar en az 30 gün kurutulmalıdır. Kuruma süresi şapın kalınlığına, ortamın şartlarına ve mevsime bağlıdır. Şaptaki nem miktarı yüzeyden en az 2 cm kontrol edilmelidir. Katı parke, yerleştirileceği ortamda tutulmalıdır. Bu süre, zeminin yerleştirileceği zemine uyum sağlaması ve ortamın nemini dengelemesi için yeterli olmalıdır. Bekleme; Mevsime, nem derecesine, büyüklüğüne ve ağacın türüne bağlı olarak 1 ila 3 ay arasında değişmektedir. İstenmeyen durumlardan kaçınmak için bu zamanlara saygı gösterilmelidir. Kuru odun, suyla doğrudan temas ederse veya uzun süre ıslak kalırsa, şişer ve boyut olarak değişir. Uygunsuz deformasyonlar tamir edilemez. Bu kaldırılmalı ve yenilenmelidir. Ahşap zemin, farklı boyutlarda, farklı malzemelerde ve farklı tasarımlarda aşağıda gösterilen tekniklerden biri ile zemine uygulanır.

Özel parke yapıştırıcıları kullanılarak parke: Bu işlemde zemine bir parke yapıştırıcısı uygulanır ve parke zemine uygulanır. Ancak zemin, zemin seviyesinde ve seviyesinde olmalıdır.

Karo Döşeme: Zemindeki hataları ortadan kaldırmak ve yalıtım sağlamak için, parke zeminleri parke zeminine bağlı olarak parke zemin üzerine döşenir.

Karkas Döşeme (Kör Döşeme): Bu en sağlıklı döşeme tekniğidir, ancak maliyeti daha yüksektir. Zeminin hasar gördüğü ve yalıtımın istendiği yerlerde tercih edilen zemin kaplama tekniği budur.

Parke montajı, parke montajı ve laminat parke montajı iki ayrı bölümde ele alınmıştır.

Parke kurulumu

Personel 30 ila 35 cm arayla zemine yerleştirilir. 10lms beton çiviler veya dübeller ile, dübeller zemine sabitlenir. Diğer dillerin yönü dikey yönde 30 ila 35 cm aralıklı tırnaklarla sabitlenir.

Dolgu malzemesini yuvalar arasında doldurun ve yüzeyi üst kesme mesafesine kadar doldurun ve yüzeyi düzeltin. Kör bahisler kör zemin üzerinde yapılır.

Aletler yerden alınır ve tente bir süpürge ile temizlenir. Tente zemini kurulumdan birkaç gün sonra dinlendirilmelidir. Bu dönemde meydana gelen olumsuzluklar düzeltilebilir. Aksi takdirde, daha sonra ortaya çıkacak iş kusurlarını değiştirmek imkansız ve yakın ve pahalı. Ahşap zemin, hava şartlarından 3 gün 4 gün önce çevreye sokulmalıdır. Uzun duvarın ortasında ve bitişik duvar arasında, iki çivi arasında bir paralel kılavuz ipi gerilir. Duvardan başlayıp ipi ortalayarak iki sıra parke bir alan yapıştırılır. Duvarın kenarına duvara bakan ve duvarın kenarına 1,5 cm çalışma alanı bırakarak 90 derecelik bir açıyla ipi ortalayan zemin üzerine iki adet döşeme yerleştirilir. Başsız çıtçıtlarla bu katlar kör zemine bağlanır. Halat, ortalanmış ve zeminde belli bir mesafeye yapıştırılmıştır. parke
Sıralandı.

Zeminleri düzenlerken, yaklaşmaya dikkat edin, açıları deforme olmaz ve ip ile aynı yöndedir.

Karo tutkal ile. Özellikle parke döşemesinin geniş alanlarının kapağında uzun zaman alacağı için yapıştırıcının kalınlığının kaldırılması gereken parke. Aksi halde, yaklaşan diziyi olumsuz yönde etkiler. Geniş alanlarda ekip çalışması parke kurulum süresini kısaltırken, bu parke kurulumunun kalitesi üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır. Kenarlara ulaşıldığında, parkenin uzunlukları, duvara paralel olarak ve çalışma alanını dikkate alarak kısaltılmalı ve kısaltılmalıdır. İşlem, duvarın her iki ucunda yapılmalıdır. Kaplamalı parke alanı
En az iki gün dinlenmeli ve sonra temizlenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.