Parke Yapım Teknikleri

Ahşap döşeme, genellikle 1.6 cm kalınlığında, 5 cm genişliğinde ve değişken uzunlukta yeterli değerli parçaların işlenmesiyle elde edilen bir zemin malzemesidir. Bu işlemler için özel parke fiyatları ile üretilen seri üretim makineleri bulunmaktadır. Bu makineler, kesilmiş parçaların büyüklüğü, kalınlığı ve kalınlığı bir taraftan, bir cumbalı pencere ve temperleme dişinin bir tarafı, diğer civata penceresi ve erkek çene kenarları ile verilmiştir. açık. Makineden çıkan parçalar sıralanır ve piyasada paketlenir. Parke, yapılacak yüzey, yapı malzemeleri ve yalıtım (kör zemin) üzerine uygulanabilir veya özel yapıştırıcıları ile doğrudan beton zemin üzerine uygulanabilir. Ancak, beton zemin düzgün olmalıdır. Aksi takdirde, düzeltmek için bir beton şap atılmalıdır.

Yukarıda açıklanan bileşimi koyarken, balıksırtı, kare, hasır, düz, panel ve diğerleri ile yöntemler oluşturulur. Zeminleri bitmiş olan döşemenin yüzeyleri, önce sistrum veya gergi denilen özel zımparalarla ince zımpara ile zımparalanarak temizlenir. Tamir edilecek yerler için özel bir macun kullanılabilir veya hamur kendi tozundan hazırlanabilir. Macun uygulamasından sonra sertleşmesi beklenir. daha
Daha sonra, yapıştırılmış yüzeylerin zımparalanması ve dolgu verniğiyle yüzeyin doldurulması gerçekleştirilir. Dolgu tabakası çoklu katmanlar halinde uygulanabilir. Her kat arasında zımpara kağıdı ile düzeltme yapılır. UV’nin etkilerine direnen ve çizilen bir parkedir.

Geleneksel döşemelerin altyapı uygulamaları temel olarak iç mekan spor salonlarında ve elektrik, telefon ve bilgisayar kablolarının geçmesi gereken ofis, fabrika veya atölye çalışmalarında uygulanmaktadır. Bu zemine hafif bir esneklik kazandırır. Geleneksel döşemedeki en çarpıcı nokta, kör zemin altının böceklere, neme ve bozulmaya karşı hassas olmasıdır. Ancak bugün, emprenye süreci teknolojik anlamda önemli ilerlemeler kaydetmiştir. Fırında ve emdirilmiş malzemede kullanılan malzeme seçimi bu olumsuzluğu ciddi şekilde ortadan kaldırır. Isı ve ses yalıtımı açısından zemin altında polistiren köpük, yatak, panel veya cam yünü kullanılmaktadır. Laminat parke uygulaması ahşap döşemeye benzer. Polisaj işlemi, lamine parkeyi farklı cilalı yönlere yerleştirdikten sonra gerçekleştirilmez. Uygulama sırasında, çizilmemeye yönelik önlemler alınır. Zemin döşenecekse, zemine 3 ila 10 mm kalınlığında bir yatak yerleştirilir. Bu yataklar polimer, kapron, lastik ve mantar malzemelerinden yapılmıştır. Nem ve neme karşı alüminyum folyo koruması
işlevsellik. Yataklar zeminde ısı ve ses yalıtımı sağlar ve ayrıca zemindeki küçük kusurları da kaplar. Parke parçaları birbirine yapıştırılır ve bir yapıştırıcı uygulanarak ek yerleri yapıştırılır. Bu noktada, eklemleri açık tutmamak için dikkatli olunmalıdır.

Parke kenarlarına ve duvar eklemlerine takıldığında açıklıklar vardır. Özellikle, hafiflik olmasa bile, bırakılmalıdır. Sonuçta ağaç, ağacın çalışmaları sonucunda bu alanlarda büyür ve gelişir. Aksi takdirde, ortada şişme olacaktır. Bu açıklıkları kapatmak için parke rengiyle uyumlu kapatma çıtaları üretilmektedir. Bu çıtalara süpürgelik denir. Böylece süpürgelikler, yüzeyde ve kenarlarda güzel ve estetiktir. Arka yüzeyler, doğru bir köşe oturması sağlamak için açılıdır.

Laminat parke uygulaması daha kolaydır ve diğerlerinden daha az zaman alır. Laminat zemine uygulanacak yüzey çok düzgün olmalıdır. Bu yumuşaklığı sağlamak için, yüzey tekrar düzleştirilmeli ve tekrar kuruması için yeterince kurumasına izin verilmelidir. Laminat parke, laminat parke gibi farklı yatak tiplerine döşenir. Laminat parke, kilitli olarak adlandırılan ve diğerine hafif bir eğim ile tutturulan ve boşluk bırakmayacak şekilde birleştiren bir yapı yapısına sahiptir. Uygulama tamamlandığında, kalan alanlar lamine süpürgeliklerle tekrar kapatılır. Laminat parke yaklaşık 1,98 metrekare ambalajlarda satılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.