Parke Zemin Kaplama

Parke: Sağlıklı iç mekan toprağı yaratmak için çevreye doğal ve estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla ahşap parke veya ağaç tipi yapay ürünlerden yapılmış bir döşeme elemanıdır. Döşemede kullanılan parke, ahşap zemin yapımında kullanılan malzemelere göre incelenir. Bu doğal ahşap döşeme, ahşap zemin tipi döşeme, yapay malzemelerden ahşap (sert ağaç) çeşitli katmanları tarafından oluşturulan doğal ahşap döşeme
ahşap zemin (laminat parke).

doğal ahşap döşeme: genel olarak, meşe, ceviz, maun ağaçları ve kayın ağacı, yerli ağaç gibi doğal sert ağaç, biz PA
İthal ağaçlar gibi 1,6 cm sert ağaç, 5 cm genişliğinde ve farklı uzunluklarda parke olarak piyasada olduğu gibi fabrika ortamında imal edilen formların türüne bağlı olarak. Zeminler, kümeler ve kağıtlardan biri kinetik, diğerleri ise kendinden yapışkanlı. Parken küçüktür, ahşap zeminin israfını en aza indirir ve geometrik şekillerin oluşumu ve istenilen şekillerde önemli bir kolaylık sağlar. Ayrıca ağacın olumsuzluğuna en az yoldan da etkilenir.

Klasik parke zeminlere ek olarak, parke veya düz şekilli ahşap zeminler de uygulanmaktadır. Birinci düzenlemede, bileşimin oluşturduğu farklı şekilli panel ile dururken, bu paneller, yukarıda açıklanan uygulama yöntemlerinden biri ile zemine sabitlenir. Düz uygulamalar için, aynı yönde eklemlerin uzunluğu
Eklemler, diğerlerinin ortasına gelmeyecek şekilde düzenlenmiştir. Düz parke uygulama yöntemlerinden biri, başın parçalarını 45 veya 30 derecelik açılarla birleştirmektir.

ahşap zeminde farklı ahşap türleri kullanarak, belirli bir estetik veya sanatsal bitişin uygulanmasını oluşturur ve işin kalitesi gerçekleştirilebilir. Ahşap kakmalar, pazar motifleri ve geometrik desenler özel mekanlara uyarlanmış özgün eserler yaratmak için kullanılabilir.

Ahşap Ahşap Parke: Ahşap Ahşap Parke: Ahşap Parke Gruplarından Biri
diğerleri kendinden yapışkanlıyken. Ancak uzunluk, genişlik ve kalınlık daha yüksektir. Kalınlık: 16 mm
Malzeme atıklarını en aza indirgemek için cm yüksek üretim sahası 50-100-150-200-250-300 yükseklik çeşitli seçenekleri üzerinde 6-9 cm uzunluğunda çoğu. Yüzeyleri, geleneksel parke gibi özel bir cila ile cilalanır ve korunur. Klasik parke ile karşılaştırıldığında üretimin büyüklüğü nedeniyle kısa sürede daha fazla alan kapatarak zaman tasarrufu sağlanır. Klasik parke gibi düz, hasır, kare ve kirişler ile döşenebilir.

Çeşitli ahşap katmanları (sert ahşaplar) ile oluşturulan doğal ahşap döşeme: birbiri üzerine dikey olarak bağlanarak üç kat üst üste binme ve masif ahşap malzemeden zeminler elde edilir. Üst tabakada, sert ağaç kullanılır ve genellikle daha değerli, orta ve alt yumuşak ağaç tabakaları kullanılır. Böylece, değerli bir ağaç türü olan geniş bir alan kaplıdır. Laminat parke, genellikle 6 kat vernik halinde sunulur ve kullanıma hazırdır. Bu şekilde, yerinde vernik yapmak gerekli değildir.

Ahşap ve laminat parke malzemeden suni malzemeler: Ağaç çeşitlerinin azaltılması, bakım zorlukları ve odun maliyeti odun gibi bir malzemeye dönüşü hızlandırmıştır. Bu süreç ileri teknoloji gerektirir ve üretilir. Talaş, cips gibi ahşap ürünler
Bu şekilde, HDF laminat ahşap döşemenin merkezi tabakasında yüksek mukavemetli liflerin yüksek sıcaklıkta çalışması (preslenmesi), bu şekilde oluşmuştur. PVC HDF kaplamalı dekor kağıdı ve yüksek kaliteli koruyucu son kat ile laminat parke üretimi dediğimiz ara tabaka üzerinde. Laminat parke, kullanım sınıfı olarak tanımlanan kriterlere göre ayrılmıştır. Kullanım sınıfını belirleyen kod sistemi 2 basamaklı bir sayıdan oluşur (23 kod31leyen32). Aşınmaya ve insan trafiğine dirençli laminat parke mukavemeti sayısı arttıkça, bu rakam kaliteyi arttırmaktadır. Piyasadaki en yaygın kullanılan ve kullanılan 31 laminat malzemedir (sınıf).

Kilitleme sistemi kurulumu kolaylaştırır. Yapıştırıcı gerekli değildir. Ancak istenirse kullanılabilir. Parkenin en iyi özelliklerinden biri, bordürü çözmek için yapıştırıcı kullanmamanız durumunda parke döşemenin ardından başka bir yere taşınarak tüm zemini sökmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.