Parşömen Duvar Nasıl Sahte Boyanır

Parşömen suni kaplama, duvarlarınıza anında ekstra görsel ilgi ve doku ekleyerek çekici bir eski görünüm yaratır. Bu boyama stili, özellikle kütüphaneler ve çalışmalar gibi odalar için uygundur ve görünüm, koyu cilalı ahşap ve deri ile birlikte kullanıldığında gerçekten bir araya gelir. Parşömen takliti için başka bir uygulama, temalı bir çocuk odası oluşturmaktır. Hazine avcısı veya kaşif temalı bir oda için çerçeveli hazine haritaları, atlas küreleri, hazine ve model gemilerle birleştirin.

1.
Yontulmuş veya soyulmuş boyaları çıkarmak için duvarı orta dereceli bir zımpara kağıdı ile zımparalayın. Çatlaklar veya çivi delikleri gibi kusurları bir alçıpan dolgu maddesi ile doldurun. Bir macun oluşturmak için dolguyu suyla karıştırın ve düz uçlu bir alet veya parmağınızla kusurlu bölgeye uygulayın. Sertleşmesine ve pürüzsüz bir şekilde zımparalanmasına izin verin.

2.
Tavanı, komşu duvarları, süpürgelikleri, elektrik prizlerini ve ışık anahtarlarını ressam bandıyla bantlayın. Zemini damla levhalarla örtün.

3.
Duvarı beyaz lateks saten boya ile boyayın. Bir boya fırçasıyla duvarın kenarlarını kesin ve ardından pürüzsüz, fırça darbesiz bir yüzey için duvarın geri kalanına italyan boya fiyatları uygulamak için bir rulo kullanın. Gerekirse ikinci bir kat uygulamadan önce dört ila altı saat kurumaya bırakın. Sahte parşömen etkisine başlamadan önce son katın 24 saat kurumasını bekleyin.

4.
Aynı rengin farklı tonlarındaki diğer iki boyayı alın – iki krem ​​tonu, iki kahverengi tonu veya iki altın rengi tonu – ve her birini bir kısım sır ve bir kısım su ile ayrı bir kapta birleştirin. biraz farklı – ama tamamlayıcı – tonlarda iki sır bırakarak boyayın.

5.
Sır karışımlarının her birini duvara uygulamak için ayrı bir fırça kullanın. Yaklaşık 3 fit x 3 fit bir alanda çalışın ve her bir renk cilasının yaklaşık 1 fit uzunluğunda dalgalı bir çizgi uygulayın. Çizgileri rastgele, düzgün olmayan bir şekilde yaklaşık altı inç aralıklarla yerleştirin.

6.
Bir parça tülbent top haline getirin ve renkleri birbirine karıştırarak her dalgalı çizginin kenarlarını dikkatlice lekeleyin. Duvar tamamlanana kadar 5. ve 6. adımları tekrarlayın, ardından bandı çıkarın.