Paslanmaz Çelik İçin Sık Kullanılanlar

Paslanmaz çelik yüzde 100 geri dönüştürülebilir, sterilize edilmesi kolaydır ve birçok uygulamada kullanılır. Aslında, sıradan vatandaşlar günlük olarak paslanmaz çelik ürünlerle etkileşime giriyor. Mutfakta, yolda, doktorun ofisinde veya binalarımızda paslanmaz çelik de var. Bugün, bu çok yönlü metalin bazı ortak özelliklerini, ürünlerini ve uygulamalarını ele alacağım. İşiniz bittiğinde kurtar düğmesine basın.

Normal çelikten farklı olarak, paslanmaz çelik suya maruz kaldığında korozyona, paslanmaya veya lekelenmeye eğilimli değildir. Ancak bu tamamen lekeye dayanıklı olduğunu söylemek değildir. Düşük oksijen, yüksek tuzluluk veya zayıf hava sirkülasyonu olan bölgelerde, paslanmaz çelik lekelenmeye açıktır.

Önerilen makale: ahşap zemin kaplama fiyatları ve zemin uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Normal çelik gibi paslanmaz çelik de zayıf bir elektrik iletkenidir. Karşılaştırma için, elektriksel iletkenliği bakırdan çok daha düşüktür.

Ortak Paslanmaz Çelik Ürünleri ve Uygulamaları
Çoğu zaman, paslanmaz çelik, çeliğin kendine has özelliklerini gerektiren uygulamalarda ve ayrıca korozyona dirençli uygulamalarda kullanılır. Bu alaşımı rulo, levha, levha, çubuk, tel ve boru şeklinde öğütülmüş olarak bulacaksınız. En sık yapılan:

Mutfak kullanımları
Mutfak lavaboları
Çatal bıçak takımı
Tencere
Cerrahi aletler ve tıbbi ekipman
hemostats
Cerrahi implantlar
Geçici taçlar (dişçilik)
Mimari (yukarıdaki resimde: Chrysler Binası)
Köprüler
Anıtlar ve heykeller
Havaalanı çatıları
Otomotiv ve havacılık uygulamaları
Oto gövdeleri
Raylı araba
Uçak

Paslanmaz Çelik Korozyon Direnci
300 serisindeki paslanmaz çelik, çelik dikdörtgen profil fiyatları gibi yüksek konsantrasyonlarda ve yüksek sıcaklıklarda bile, amonyum hidroksit gibi daha zayıf bazlara karşı dayanıklıdır. Bununla birlikte, bu aynı çelikler, sodyum hidroksit gibi daha güçlü bazlara maruz kaldıklarında, aşınmaya ve çatlamaya açıktır. Paslanmaz çelik çoğu zaman nemli veya asitli ortamlardan etkilenmezken, çoğu zaman bu ortamlarda temas eden diğer metaller galvanik korozyona maruz kalır.

Mead Metaller Tarafından Taşınan Paslanmaz Çelik
Düzenli olarak AISI 301’de ve AISI 302/304’te sac ve rulo halinde Paslanmaz Çelik taşır. Herhangi bir zamanda ek kaliteler taşıyabiliriz, bu nedenle başka bir paslanmaz çelik kalitesi istiyorsanız, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

AISI 301 Özellikleri
AISI 301’in soğuk işlem sürecinde diğer kalitelerden daha hızlı sertleştiği bilinmektedir. Mükemmel korozyon ve ısı direncine sahiptir ve özellikle çizim, damgalama veya şekillendirme gerektiren uygulamalar için çok uygundur.

AISI 302/304 Özellikler
AISI 302/304, östenitiktir ve 301 paslanmaz çelikten daha da fazla korozyon ve ısı direnci sağladığı bilinmektedir. Lazer ve dağlama işlemlerini kullanan uygulamalar için idealdir. Bazen A2 paslanmaz olarak da adlandırılır.