Paslanmaz Çelik ve Soğuk Haddelenmiş Arasındaki Fark

Metal imalatı için kullanılan ortak çelik türleri ile şekillendirme amaçları arasındaki farkları anlamak, projeniz için en iyi malzemeyi daha kolay bir şekilde elde etmenize yardımcı olabilir. Bugün kaplayacağım iki çelik türü paslanmaz çelik ve soğuk haddelenmiş çeliktir.

Anahtar Farklılıklar
İlk olarak, paslanmaz çeliğin bir alaşım ve soğuk haddelenmiş bir çeliğin bir süreç olduğunu anlamak önemlidir. Bu nedenle, paslanmaz çelik söz konusu olduğunda malzeme, diğer elementlerle birlikte çelikten oluşan metalik bir bileşiktir.

Önerilen makale: epoksi zemin kaplama firmaları ve zemin uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Öte yandan soğuk haddelenmiş çelik bir alaşım değildir. Çeliği bitirmek için kullanılan bir işlemdir. Soğuk haddeleme, zaten sıcak haddelenmiş çelikle başlar. Soğuk haddeleme işlemi sırasında, güç silindirlerinden gelen gerilim tabakaya eklenir ve bu da daha ince ve daha sert bir nihai ürün elde edilir.

Özellikler ve Kullanımlar
Seçilen elemanların doğru kombinasyonu ile, paslanmaz çelik daha güçlü, daha hafif ve daha kolay işlenebilir hale gelebilir. Taşıdığımız 301, 302 ve 304 paslanmaz çelik östenitiktir, yani yüzde 16-18 krom ve yüzde 6 ila 10 nikel içerirler. Bu kombinasyon paslanmaz çeliğe son derece yüksek korozyon direnci sağlar. Ayrıca, düşük karbon içeriği, ısıl işlemle sertleşmemiş olmaları anlamına gelir. Muhtemelen en yaygın kalite olan 304 paslanmaz çelik tipik olarak uçak ve süt endüstrisinde kullanılır.

Soğuk haddelenmiş çelik, ince ve pürüzsüz kaplamasıyla ünlüdür. 1008/1010 soğuk haddelenmiş çelik, stoklarımızda çeşitlilik olan ılımlı çekme uygulamaları için kolayca biçimlendirilebilir. Genellikle ev aletleri, mobilya ve otomotiv gövdelerinin imalatında kullanılır. Ayrıca A109 soğuk haddelenmiş çelik şeritleri sert, yarı sert, çeyrek sert, ticari kalitede ve ölü yumuşak olarak da taşıyoruz.

Maliyet
Farklı çelik lama fiyatları gibi ürünleri arasındaki fiyat farkları, belirli bir malzemenin özel özelliklerine bağlı olarak her zaman değişecektir. Ayrıca, miktarla ilgili fiyatlandırma ve piyasa dalgalanmalarını hesaba katmanız gerekir. Söylendiği gibi, paslanmaz çeliğin soğuk haddelenmiş çelikten daha pahalı olduğu bilinmektedir. Bir paslanmaz çelik veya soğuk haddelenmiş çelik siparişinin fiyatını merak ediyorsanız, bizden her zaman bir teklif isteyebilirsiniz.