Patlamış Mısır Tavan

Evet, o zamanlar harika görünüyorlardı – ama tıpkı çan dipleri ve Zach Morris’in saç modeli gibi, patlamış mısır tavanlar da bir tuhaftı. Tavanınıza her baktığınızda kendinizi sıkarken bulursanız, güncelleme zamanı gelmiştir! Ancak tüm bu çamuru kazımak büyük bir iş olabilir.

Patlamış Mısır Tavanlarınızı Neden Yeniden Yapın?

Dokulu tavan veya akustik tavan olarak da adlandırılan patlamış mısır tavan, yüzyılın ortalarından sonlarına kadar büyük bir trenddi. Tavana püskürttüğü engebeli, beyaz, bazen ışıltılı (!) Bir doku. Ve 40+ yıl sonra, gerçekten de yaşını göstermeye başlayan bir moda. Patlamış mısır tavanlarının temizlenmesi zordur, bu nedenle genellikle tozlu veya kirli görünürler. Artı, çirkinler – pek çok insan, nispeten kolay bir çözüm olmasına rağmen, patlamış mısır tavanlı bir ev satın almak istemiyor.

Bazı patlamış mısır tavanları da asbest içerebilir. EPA, 70’lerin sonlarında silikonlu iç cephe boyası tavan boyasında asbest kullanımını yasakladı, ancak bundan önce çok sayıda tavan patladı. Ailenizin güvenliğini garanti altına almak, evinizin değerini artırmak ve orada yaşarken görünüşünü iyileştirmek için, patlamış mısırı profesyonel bir boyama şirketine kaldırmayı düşünün.

Patlamış Mısırı Nasıl Çıkarıyoruz

Patlamış mısır tavanını kendi başınıza kaldırmayı deneyebilirsiniz – bu kesinlikle mümkündür ve hafta sonu savaşçıları ev geliştiricilerinin sık sık yaptığı bir iştir. Ancak gerçek şu ki, bunu hızlı bir şekilde yapmak için doğru araçlara veya uzmanlığa sahip değilseniz, bu büyük ve dağınık bir iştir. Pek çok insan, eski (potansiyel olarak asbest yüklü) patlamış mısırda zaten kulaklarına kadar geldikten sonra profesyonel yardım ister. Doğru kararı verin ve profesyonelleri en başından arayın!

Önerilen makale: paslanmaz çelik firmaları ve metal uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Tavanı hoş olmayan yüzeyden temizlemek veya evinizi patlatmak için, isterseniz, tavanınızın bazı kısımlarını iyice ıslatmak için yüksek güçlü bir su banyosu kullanacağız. Sıradan ev iyileştiricilerinin kullandığı sprey şişesi değildir – işi çok daha hızlı yapar. Suyun emilmesi için yeterli zamanı bulduktan sonra, büyük yığınlardaki eski patlamış mısırları çıkarmak için büyük kazıyıcılar kullanıyoruz.

Ayrıca, patlamış mısırın tamamı çıkarıldıktan sonra tavanınızı yeniden bitirmenize yardımcı olmaya hazırız, böylece yarı bitmiş bir işle kalmazsınız! Patlamış mısır sonrası tavanınızı boyamayı veya tekstüre etmeyi tartışalım.