Pembe Köpük Yalıtım Levhası Kesme

yalıtımPembe köpük yalıtım levhası, evinizin R derecesine eklemenin basit bir yoludur. Kullanımı kolaydır, ucuzdur ve herhangi bir alana uyacak şekilde kesilebilir. Dağınık ve çalışmak için sinir bozucu olabilir. Bir kez asıldıktan sonra, çok kötü değil. Kendi pembe köpük yalıtım levhasını kesip kesmediğinizi bilmeniz gerekenler.

Adım 1: Hazırlık
Evinizin içindeki bir alanda çalışıyorsanız, damla bezi herhangi bir mobilya veya halı üzerine yerleştirin. Pembe köpük tahta biraz toz oluşturacak ve temizlemek için bir karışıklık olabilir. Tahtayı keserken ressam maskenizi veya solunum cihazınızı kullandığınızdan emin olun. Çoğu insanın ortaya çıkan tozla ilgili herhangi bir sorunu yoktur, ancak rahatsız edici olabilir. Gözlerin korunması bir zorunluluktur. Toz gözünüze kaçarsa tahrişe neden olabilir.

Önerilen makale: jotun dış cephe boya sarfiyatı ve boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

2. Adım: Alanı Ölçün
İzolasyonu eklediğiniz alanı ölçerek başlamanız gerekir. Engel olabilecek herhangi bir şeyi hesaba kattığınızdan emin olun. Bunu kirişler arasına kuruyorsanız, tüm alanı ölçmek yerine kirişler arasında ölçüm yapmak iyi bir fikirdir. Bunu takmak ve size daha sıkı bir uyum sağlamak daha kolay olacaktır.

Adım 3: Kurulu Ölçün
Eldeki alandan yapılan ölçümlerle köpük levhayı ölçmeye ve işaretlemeye başlayabilirsiniz. Çizgilerinizi işaretlemek için bir avuç içi çubuğu veya bina çevresine drenaj gibi düz kenar kullandığınızdan emin olun. Bu mükemmel bir kesim yapmanızı sağlayacaktır.

Adım 4: Tahtanın Kesilmesi
Tahtadan sonuna kadar kesmeye çalışmak yerine, işaretlediğiniz çizgiler boyunca puanlamak daha kolaydır. Özel bir skorlama aleti kullanabilir veya sadece maket bıçağıyla kesim yapabilirsiniz. Bir puan tahtaya nüfuz etmez. Köpük levhayı kenarına getirin ve skor çizgisine yaslayın. Kurul puan skorlarında kolayca parçalara ayrılmalıdır.

Adım 5: Köpük Kartını Yerine Yerleştirin
Kestiğiniz parçayı alın ve daha önce ölçtüğünüz alana yerleştirin. Ölçümler doğruysa, pembe köpük levha yerine tam oturmalıdır. Değilse yeni bir parça kesebilirsiniz. Pembe köpük levha çok ucuz olduğundan, gerekirse birkaç kesim yapabilmeniz gerekir.

Adım 6: Son İşlem ve Temizleme
Gereken köpük levhasının her bölümü için 2 ile 5 arasındaki adımları tekrarlayın. Köpüğün tamamı yerleştirildikten sonra, alçıpan asmaya başlayabilir veya köpüğü başlangıçta planladığınız gibi örtebilirsiniz. Damla bezi veya plastik örtüyü, odanın her tarafına toz püskürmeyecek şekilde katladığınızdan emin olun. Arkada kalan tozu temizlemek için atölye vakumunu kullanabilirsiniz.