Polimer Döşeme

Hava ile kuruyan lateks emülsiyon polimerlerinden su bazlı, solventli veya solventsiz üretanlar, poliaspartikler ve epoksiler gibi reaktif termoset reçinelere kadar değişen birçok farklı dikişsiz döşeme malzemesi mevcuttur.Tamamen kesintisiz bir zemin kaplamaları sağlamak için sıvı formda, tüm kuru ve / veya sertleşir.

Yerli garaj zeminlerinin basit korunmasından ticari ve endüstriyel zeminlerin restorasyonuna ve korunmasına kadar çeşitli durumlarda kullanım alanı bulurlar. Bunlar aynı zamanda endüstride laboratuarlardaki ıslak alanlar veya yağların ve yağların dökülmesinin kolayca emildiği ve temizlenmesi zor olan gıda işleme tesisleri gibi çok çeşitli problemleri çözmek için kullanılır. Sentetik reçine zemin ile betonu kaplamanın diğer nedenleri, kimyasallara karşı direncin arttırılması, darbeye ve aşınmaya karşı direncin arttırılması ve estetik görünüm amaçları içindir.

Dikişsiz polimer döşeme birçok şekil alabilir:

Yer contaları 6 mil’den daha az uygulanmış (0,15 mm)
6 – 12 mil (0,15 – 0,3 mm) uygulanan zemin kaplamaları
Yüksek mukavemetli zemin kaplamaları 6 – 40 mil (0,15 – 1 mm)
80 mil (2 mm) ‘den fazla uygulanmış gömülü agrega ile parke döşeme
80 – 120 mil (2 – 3 mm) uygulanan akış uygulanmış (kendiliğinden düzleşen / kendi kendini düzelten zemin)
Mala, 160 mil (4 mm) ‘den fazla uygulanan reçine reçine zemin döşemesini tamamladı
Ağır iş akışı uygulaması 160 – 240 mil (4 – 6 mm)
240milden fazla uygulanan ağır hizmet tipi malalanmış reçine şap yer döşemesi (6 mm)
Tipik olarak, özellikle sık yıkamaya maruz kalan alanlarda ve trafik koridorlarında daha iyi çekiş / kayma direnci için yürüme yollarında ve basamaklarda daha iyi çekiş / kayma direnci sağlamak üzere granül veya kauçuk parçacıklarına sahiptirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.