Portakal Kabuğu Desenli Epoksi

Turuncu epoksi, onu portakal kabuğu görünümü olan diğer epoksilerden ayırır. Kaymaz zemin elde etmek için kullanılır. Yaya trafiğini etkileyen kaygan yüzeylerin güvenli ve estetik olmasını sağlar. Islak çalışma alanlarında yere sıkıca bastırıldı ve epoksi zemin kaplama boya fiyatları nedeniyle tercih sebebidir.

Turuncu epoksi kaplama tüm renklerde mevcuttur ve temizlenmesi ve rahatlığı kolaydır.

Yüzey hazırlığı: zeminde; Toplu parçacıkların yüzey hazırlığı, bulamaç tabakası, olası yağ ve kir tabakası ve yüzeyin pürüzlülüğü elde edilir. Yüzeyler bir vakum makinesi (Blastrac) kullanılarak hazırlanacaktır. Genelde piyasada kullanılan taşlama makinesi, elmas uçlu el aletleri ve rotatiger kullanıyoruz. Bununla birlikte, vakum makinesi giremediğinde başka araçlar da kullanılabilir.

Yüzey Onarımı: Kuyu, çatlak, kırılma, kusur gibi segregasyon, epoksi astar ve epoksi harcı ile yapılır. Epoksi kaplamaya uygun çimento esaslı tamir harçları ile 4 ila 5 mm derinlikte onarımlar ve geniş alan yapılabilir. Çatlaklar derin ve zeminden su riski varsa, çatlak bölümünü doldurmak için epoksi enjeksiyonu gereklidir.

epoksi astar Uygulama: nem ve su sorunsuz, temizlenmiş kırık ve tamir takviyeli beton yüzey, epoksi astar elimine edilmesi tasarlanmıştır. Solvent içermeyen bir epoksi astar uygulanır. Bu hale gelinceye kadar yavaş yavaş ajitasyon Kısım B altında (epoksi bir sertleştirici madde) maddenin, karıştırma ve zaman eklenmezken epoksi reçinesi bileşeninin hazırlanması A, düşük hızlı bir karıştırıcı ile karıştırılmıştır homojen. Malzeme tüketimi, yüzey koşullarına bağlı olarak 300-500 gr / m2’dir. Tek bir kat ile yüzeye solventsiz epoksi astar uygulanmalıdır. Epoksi astar; Boşlukları doldurur, yüzeyin darbeye ve kimyasal direncini arttırır ve yüzeyden sonra aderansı sağlar.

ara tabakanın tatbik edilmesinin: epoksi astar tatbik yüzey nem, toz ve hava akımının korunmalıdır ve hiç bir durumda yayalar veya araç trafiğine açık olmalıdır. Astar uygulamasından 8 saat sonra bir epoksi kaplama malzemesi uygulanır. Epoksi kaplama malzemesi istenilen renk ve mala ile uygulanır.

Son kat uygulama: Ara tabakanın uygulanmasından 8 saat sonra, bir üst tabaka olarak bir epoksi kaplama uygulanır. Hava koşullarına ve ortam sıcaklığına bağlı olarak, yüzey 12 ila 24 saat içinde yaya trafiğine açılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.