PVC Kaplama

Yapılarda iç veya dış yüzeylere yalıtım ve estetik görünüm sağlama amacıyla PVC içerikli levhalar giydirilmesine pvc zemin kaplama denir. Genel olarak iki ana bölümde iç ve dış cephe kaplaması şeklinde PVC kaplama
İncelenir. İki ana bölümün dikkate alınmasının temel nedeni, iç ve dış malzemelerin maruz kaldığı aşındırıcı etkidir. İç ve dış mekan kullanımı için PVC malzemeler farklı şekil ve dayanıklılığa sahiptir. İç mekanlardaki PVC kaplamalar, tavan, duvar ve zemin kaplamaları olmak üzere üç grupta incelenmektedir. İç kaplama malzemeleri, kullanılacak yere bağlı olarak farklı şekillerde ve güçlü olarak üretilmektedir. Bu üretimin ana etkileri, aşınmanın ve etkinin farklı etkileridir.

PVC kaplamaların özellikleri aşağıda listelenmiştir:
Koşullar Çevresel koşullardan kaynaklanan zararlı etkilere ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.
Maz Çok hijyenik, bakteri yok.
Çekim Renklerin ve şablonların zenginleştirilmesi.
Çekim Uygulama kolay ve hızlıdır, temizlik uygun ve ekonomiktir.
Kullanılabilir Çevre dostu, işlenebilir ve yeni döşemelerin üretiminde kullanılabilir.
Z Bakım gerektirmeden hafif ve dayanıklıdır.

PVC kaplama yüzeyinin hazırlanması: Aşağıda belirtilen prosedürlere göre PVC kaplama alanı
O hazırlanır.

Yüzey Tanısı: Cephenin altını kaplayan PVC mutfağını aşağıda görebilirsiniz. Duvar yüzeyinin yüzeyden çekilmesi göz önüne alındığında, nemin önündeki duvarın sağ duvarı kuruyan boyadır, sol tarafta ise mutfak atık drenaj borusu borunun sıvasını kontrol etmek için su kırılıyor ve sadece sola doğru, dış duvarında herhangi bir hasar olmadığını görüyoruz.
Radyatör camı ve duvar yüzeyinin önünde boru dışında inşaat, elektrik tesisat kutuları ve çıkışları, pencere açıklıkları ve elemanları pencere olarak kabul edilecektir.

Temizleme:. Gereksiz PVC astar çıkıntılarının (çivi, vida, aksesuar, pervaz, süpürgelik vb.) Arkasındaki duvar yüzeyinde boya ve benzeri bir çöp varsa kazınarak çıkarılır. kaplama çıkarılmalıdır. Yüzey nem veya rutubete karşı yalıtılmalı ve boyasız yüzeyler kireç veya plastik boya ile boyanmalıdır.

Alçı Modifikasyonu: PVC kaplama alanında yenilememiz gerekiyor.
nedenlerden dolayı kaldırılmalıdır. Çalışma alanında az miktarda kırık bulunan sıva kaplaması nedeniyle meydana gelen değişikliklerden dolayı suyun uzaklaştırılması sonucu açık su tahliye edilerek, son değişikliklerin su sızıntısı olduğu tespit edilmiştir.

Alıntı: Bu, kaplama yüzeyinin dikey ve yatay doğrusallığını sağlama işlemidir. PVC kaplama alandaki çıkıntıların düzlüğünü sağlamak için PVC kaplama, alçı sıva çatlaklarının kalınlıklarını dikkate alarak kaplamanın duvar kalınlığını belirlemektedir. Karkasın kalınlığı en az projeksiyonun yüksekliği kadar düşük olmalıdır. Bu ölçüm, maliyet nedeniyle 5 cm’yi geçmez. Kod içe aktarma işlemi
bazı yerleri düzeltmek yerine harç duvarından yapılmış, ahşap çerçeveler, karkas kalınlığının inceltilmesi sırasında belli alanlara altı besleme (dayanıklılık göz önünde bulundurularak en az 1,3 cm) korunur ..

PVC kaplama, ısıtma borularının duvar kaplama yüzeylerinin çıkıntı yapan kısmının üzerinde bulunan ısıtma boruları, 3.5 cm x 3.5 cm kalınlığında olup, gövdenin hazırlandığı hazırlık ile tespit edilir. belirledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.