Rabıta Parke Nasıl Yapılır

Ahşap parke nasıl yapılır, rabıta; bağlantı, iç içe tahtalardan yapılmış bir zemin anlamına gelir. Piyasada kullanılan tahtaları yan yana getirmek için kullanılan yapılar şu şekildedir: bu yapılara göre hazırlanmış ahşap plakalar ve ahşap zeminler genellikle ahşap zemin olarak adlandırılmaktadır. Milin çalışmasını azaltmak için, olukları veya olukları altta açmak mümkündür.

Döşemede kullanılan ahşap plakalar, yan yana ilavelerine göre sınıflandırılmıştır. Bunlar: düz karton kaplama, panelli ahşap levha (kapaklı), kendinden yapışkanlı ahşap paneller ve yabancı dişli ahşap.

Düz Döşeme: İki parça tahta, düz plakalar oldukları için parçalanmış olarak bırakılır.
Ağaç çekildikten sonra ağaç keser ve alt kısım görünür. Panolar gıcırdamalara neden olabilecek bağımsız bir streç yaparlar. Çivileme yüzeyden yapılır. Düz kaplamalar bazen parkenin altında kör zemin kaplamaları olarak yapılır.

Lamba ile armatür: Düz panelden daha güçlüdür. Lambalar, kartın her iki tarafında açık.
Kartlar birbirinden biraz destek alır. Kartların çizilmesinden sonra kartın alt kısmı görünmez. Çiviler yüzeyden görünmez.

Yükseltilmiş Tabaka ile Kendinden Tutma Rafı: Bu ahşap kaplama en çok kullanılan ve en sert şeklidir. Panoların el sıkışma
makaralardan biri ve çift taraflı bir lamba. Konseyler birbirinden tam destek alır. Çivi tornada yapılır ve tırnaklar gizlenir.

Nexus zemine sahip olan Dış Lath füzyonu: füzyonun kendinden çıtalı çıtalı tabanı, her iki tarafı da çivili olmasına rağmen, ahşap veya fayansla hazırlanmış çivili yabancı kontrplak çıtalarla yapılır. Tırnaklar yabancı çividen yapıldığı için tırnaklar görülmez.

Rabıta Yapım Teknikleri

Ahşap kirişler ahşap binalarda parke olarak kullanıldığında, ahşap levhalar kirişlere çivi ile yerleştirilir. betonarme binalarda zemin desteği olarak kullanıldığı zaman, zemin katlar arasında ve estetik nedenlerle, ısı ve ses yalıtımı yapılır. Bu amaçla, kapılar (dilmeler) bağlı beton 5×5 cm beton levha kesitinin yalnızca boyutları arazide yapılan bu raflar bağlanır. Isı yalıtımı sağlamak için polistiren malzemeler bu yuvaların arasına yerleştirilebilir.

yumru toprak önlemek için ahşap işleme neden olduğu, paneller duvardan 1 ila 2 cm arasında bir boşluk bırakarak serilir. Bu alanlar süpürgeliklerle kaplıdır.

Rabıta Makinesi

Birkaç bıçaklı özel bir işleme makinesidir. Büyük boyutlarda kesilmiş ve makineye bir taraftan diğerine sağlanan iş parçalarının dört işlemden geçirilmiş kenarı vardır.

Giriş plakası rahat bir çalışma alanı sağlamak için genişlik ve uzunluk olarak tasarlanmıştır. Ağacın genişliğine göre ayarlamayı kolaylaştırmak için, cetveller sağ elin her iki ucuna monte edilir. şaft hızı 525 hız kontrol cihazından metre ve kontrol eden kontrol panelindeki anahtar aralığında belirlenebilir. Parça, baskı silindiri ile bıçak ile tedarik edilir. Üst ve alt şaftlardaki bıçaklarla, elde edilen parça sağ freze miline ulaşır. İş miline bağlı bıçağın işlevine bağlı olarak, iş parçası sol kesici üzerinde işlenir. Soldaki değirmen durumunda, iş parçası silindirleri çekerek çıkarılır. Makinenin bıçakları motorlardan ayrı olarak çalışır. Sağ ve sol çileklerin toplam hareketi 5 cm, 2.5 cm derinliğinde ve 2.5 cm yüksekliğinde. Sağ ve sol taşlama makinelerinin yukarı ve aşağı ayarlanmasını kolaylaştırmak için ayar kuralları da mevcuttur. Aynı şekilde, itme ve çekiş silindirleri az ya da çok hareketlidir. Üst silecek milinin girişinde ve çıkışındaki düz baskılar, baskı sırasında milin girmesine izin vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Bu basınç, düz ve geniş çelik, ağacın boşlukta ve yukarı veya aşağı kalmasına izin vermez. Üst bıçak ve üst profil ağaçları bacalar ve üst baskı ile yukarı ve aşağı hareket eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.