Retrofit Duvar İzolasyonunun Takılması

yalıtımEski evlerin ya yalıtımı yoktur ya da yeterli değildir, bu büyük bir sorun olabilir, ancak duvar yalıtımının güçlendirilmesi ile çözülebilir. Duvar yalıtımı, evinizin enerji tasarruflu olmasını ve ısının kaybolmamasını sağlamak için gerekli olan bir şeydir. Retrofit duvar yalıtımını kurarken dikkate alınması ve akılda tutulması gereken bazı önemli şeyler vardır. Doğru tipte duvar yalıtımı seçmek, evinizi çok daha enerji verimli hale getirmenize yardımcı olacaktır. Yalıtımın güçlendirilmesi için açık ara en kolay çözüm, üfleme dolgu tekniğini kullanmaktır. Bu, bir dizi erişim deliğinden duvar boşluğuna üflenen gevşek lifleri kullanır. Bu, duvarınızdaki delikleri kesmekle birlikte, alçıpanın çoğunu sağlam bırakabileceğiniz anlamına gelir.

Adım 1 – Ölçme
İzolasyon ile doldurmak istediğiniz boşlukların boyutunu ölçün. Bu, oldukça fazla tahmin gerektirecektir, ancak bu çok fazla bir sorun olmamalıdır. Bant ölçünüzü kullanarak, yalıtımı kurmak istediğiniz duvarların boyutunu ölçerek başlayın.

Önerilen makale: jotun ahşap boyası renk kartelası ve boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Adım 2 – Yalıtım Seçimi
Konut kullanımı için uygun olan bir dizi farklı üflemeli yalıtım vardır. En yaygın yalıtım türleri selüloz, köpük ve fiberglastır. Seçtiğiniz yalıtım türü normalde yalıtımı kurduğunuz yere göre değişir. Fiberglas, ulaşılması zor olan alanlar için idealdir, çünkü kendini kabartırır ve harika bir yalıtkandır.

Selüloz yalıtımı, güvenlik için yaklaşık% 80 geri dönüştürülmüş kağıttan ve yangın geciktirici kimyasallardan yapılır. Selüloz yalıtımı duvar yalıtımı için faydalıdır çünkü duvardaki boşlukları dolduran çok ince liflere sahiptir. Yalıtımı güçlendirirken selüloz yalıtımı sadece kuru uygulanmalıdır, ancak bu uzun sürebilir.

Mevcut duvarlara güçlendirme için en iyi malzeme köpüktür, bu Deniz Suyundan yapılmış ve çok verimli bir çözümdür. Köpük mevcut duvarlara püskürtülebilir ve küçülmez veya genişlemez, bu da mevcut binalar için idealdir.

Adım 3 – Delik Kesme
Duvardaki deliklerin konumunu işaretleyin ve daha sonra duvardaki delikleri kesmek için delik kesici kullanın. Duvar boşluklarına kolay erişim sağlamak için bu deliklerin stratejik olarak yerleştirildiğinden emin olun. Ayrıca, duvarlardan geçebilecek herhangi bir boru veya kabloyu yanlışlıkla kesmeyeceğinizi de kontrol etmeniz gerekecektir.

Adım 4 – Yalıtım ile Doldurma
Makineye seçilen yalıtım malzemesini yükleyin ve ardından memeyi duvarda kesmiş deliklere itin. İzolasyonu duvarlara itmek için tetiğe basın, nozulları etrafınızda hareket ettirerek duvarın içindeki tüm alanların yalıtım malzemesi ile doldurulduğundan emin olabilirsiniz.

Adım 5 – Duvarların Onarımı
Duvarlardaki deliklerin şimdi deliklerin yamalanmasıyla onarılması gerekecektir. Sonra duvarları yeniden dekore edebilir ve yeni gibi iyi görünmesini sağlayabilirsiniz.