Ses Yalıtımlı Çatılar

yalıtımSes yalıtımlı çatılar söz konusu olduğunda, yaptığımız tek ses yalıtımı çatılar ve döşemelerdir. Duvarların veya pencerelerin ses geçirmezliğini taahhüt etmiyoruz. Ses Sağlama çok karmaşık bir uygulamadır ve yalnızca yukarıda listelenen iki ana uygulamada uzmanız. Gerçek şu ki, gürültü kirliliğinin çoğu çatıdan gelecektir, bu yüzden normalde ilk adım bu olmalıdır. Çoğu uygulama için birçok farklı akustik ürün stoklarız.

Ses yalıtımlı çatı uygulamalarında genellikle iki kat Aerolite Think Pink ile yalıtım yapıyoruz. Bu ürün akustik değerleri ile tanınmaktadır. Tek bir 135 mm Aerolite tabakası 1,2 NRC’ye sahiptir. Bu nedenle iki katman yerleştirmek, harici gürültünün büyük bir bölümünü% 90’a kadar azaltacaktır. Eğer ağır bas sesleri ile yüksek sesle müzik çalıyorsanız, önce daha yüksek yoğunluklu katmanlar kurup ardından Aerolite uyguluyoruz.

Gece kulüplerinde ve barlarda bas sesleri için öncelikle yüksek yoğunluklu yalıtım katmanı kullanacağız. Sonra 135 mm Aerolite’den iki veya üç katman döşerdik. Gürültünün çoğu çatı boşluğundan geçecektir. Ancak barlardan ve kulüplerden aşırı sesler geliyor. Ağır taban sesinin zeminden olduğu kadar duvardan da geçeceğini unutmayın. Ses Geçirmez Çatılar kolay bir seçenektir.

Gerçekten bu uygulamalarda çatı izolasyonu ile birlikte duvarlar da yalıtılmalıdır. Bu, ihtiyaç duyulacak alçıpan uzmanları olacağından üstlendiğimiz bir uygulama değildir. Binadan dışarı gürültü akışını azaltmak için bu uygulama için doğru yalıtımı sağlayacağız.

Bağlı olduğumuz özel bir uygulamamız olduğu için ev evleri basittir. Personelimiz, size maksimum fayda sağlamak için iki kat 135 mm Aerolite yerleştirmek üzere eğitilmiştir.

Yukarıdan Ses Yalıtımlı Zemin Gürültüsü
Birçok eski ev ve dairenin o zamanlar arasında ahşap zeminleri var. Yukarıdan ve aşağıdan gelen gürültü hoş değil. Evi satın alırken görmedikleri bir soruna çözüm için yalvaran ev sahipleri vardı. Yukarıda yürüyen insanlar veya komşunuz TV izliyor. Uyumaya çalışmak bazen imkansızdır.

Bu, belirli koşullar altında üstlendiğimiz karmaşık bir uygulamadır. Zemin ya önceden kaldırılmalı ya da alttaki tavan önceden kaldırılmalıdır. Bu, zemin alanını yalıtmamızı ve gürültü seviyelerini önemli ölçüde azaltmamızı sağlayacaktır. Burası normal bir ev gibi olacak.

Bununla birlikte, tavanın yukarıdaki kata tutturulmuş ana kirişlere tutturulması durumunda bir yakalama vardır. Hala uğraşmak için biraz ses çıkarabilirsin. Bunun nedeni sağlam aktarımdır. Çünkü tavandaki döşeme kirişleri tek olarak tutturulmuştur. Bu tıpkı bir doktor stetoskopu gibidir, ses birleştirilmiş tüm bölümler boyunca hareket eder. Tavana tutturulmuş kirişe bağlı örnek zemin. İzolasyonla gürültü akışı durdurulacak, ancak yürüyüş ve çarpma devam edecek.

Bu Problemin Çözümü Nedir
İdeal uygulama tavanı alçaltmak olacaktır. Yeni tavanın herhangi bir kısmının veya herhangi bir kısmının yukarıdaki kirişlerin herhangi bir kısmına temas etmemesi gerektiğini söylemiştim. Bu nedenle, yeni tavan yukarıdakilerden herhangi birinden arınmış olmalıdır. Yalıtım yine de zemin arasına takılacak ve mutlu olacaksınız.

İkinci uygulama yukarıda kalırsan olur. Tüm döşemeyi kaldırmak ve ardından tüm kirişler boyunca yaklaşık 25 mm genişliğinde 10 mm Sondor kauçuğu yerleştirmektir. Daha sonra iki yalıtım katmanını kuracaktık ve bu, sesin aşağıdaki komşular için oldukça önemli ölçüde azalmasını sağlayacaktır.

Windows Üzerinden Sesi Azaltma
Birincilik ödülü, çift camlı bir pencere veya hatta üç camlı pencerelerdir. Bu, pencerelerden gelen sesi önemli ölçüde azaltacaktır. Ancak bu çok pahalıdır.

Daha uygun maliyetli bir önlem, ancak o kadar etkili değil. Çok ağır akustik perdeler takmaktır. Bu perdeler, hiçbir fikirleri olmayacağı için ortalama perde mağazanızdan satın alınmayacaktır. Fikir, çok ağır kumaşların yanı sıra çok ağır astarları aramaktır. Perde rayları pencereyi normdan daha fazla uzatmalıdır. Azdan çok perdeye sahip olduğunuzdan emin olun. Kapandığında bir fan kıvrımı olması gerektiğinden.

Perdeler bir tür akustik bariyer görevi göreceğinden gürültü seviyeleri önemli ölçüde azalacaktır. Bu ürünlerin maliyeti uygulamaya göre değişmektedir.