Siding Boyama

Oranlar, eviniz için dış cephe kaplamasını seçmenizin nedenlerinden biri, bakım kolaylığıdır. Vinil ve alüminyum ya da fiberglas ve çimento gibi yukarı ve bazılarının birkaç yılda bir az basınçlı yıkaması olması önemli değil, yeni gibi iyi görünen tarafınız var. Yıllar geçtikçe, parlaklığın geri dönmediğini fark edebilirsiniz ve sidingınızı boyamayı düşünüyorsunuz.

Ahşap ve çimento kaplama biraz farklıdır ve bunları bir gün daha kurtaracağız. Bunun yerine, daha standart üretilen yanlara bakalım.

Boyamamanın Nedenleri
Dışarıda hiçbir zaman dış cephenizi boyamamanız gerektiğini söyleyen bazı insanlar var. Aşınmaya başladığında değiştirin. Paranız varsa bu geçerli bir ifadedir.

Dış cephe kaplaması hasar görmüşse ve yine de birkaç tahtayı değiştirmeniz gerekiyorsa, boyama, değerinden daha fazla sorun olabilir. Her şeyi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Önerilen makale: italyan duvar boya desenleri ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Sadece biraz farklı bir şey istiyorsanız, dış cephe kaplamalarınızı boyamayın. Sadece beyaz siding günleri bitti. Birçok farklı renk ve doku mevcuttur. Sadece yeni bir renk istiyorsanız, boyama, yerel dış cephe satıcısını ziyaret ederseniz kaçınılması gereken uzun süren zahmetli bir süreç olabilir.

Cephe Boyamanın Faydaları
Siding’inizi değiştirmek için paranız yoksa, boya tabakası bu parlaklığı ve parlaklığı geri getirmenin kolay bir yoludur. Zamanla, kir, kir ve güneşin sürekli dövülmesi, sidingın solmasına ve çok kirlenmesine neden olabilir, hatta basınçlı yıkama bile onu kurtaramaz. Boya orijinal rengini geri getirmeye yardımcı olabilir.

Siding üzerindeki koruyucu kaplamalar da yıpranarak hasara ve olası sızdırmazlık sorunlarına yol açabilir. Paint, normalde sahip olmayacağınız yepyeni bir koruma katmanı ekler. Ayrıca dış cepheye biraz ağırlık ekleyerek kötü havalarda üflenmeyi zorlaştırır.

Yani, Cephe Boyamak için gidiyorsun
Avantaj ve dezavantajları tarttınız ve ya sizin için doğru fikir gibi görünüyor ya da tamamen siding değiştirme yapamıyorsunuz. Üretilen dış cephe boyaması, bir iç odayı veya ahşap veya sıva gibi standart bir dış cephe boyası gibi değildir.

Ahşaptan alüminyum ve vinile kadar çeşitli dış cephe kaplama türleri vardır. Boyama kaplaması yaparken uğraşmanız gereken iki ana sorun vardır: kayma ve termal genleşme. Siding, suyun akması için tasarlanmıştır, bu nedenle yağmur yağdığı yıllar boyunca daha az aşınma ve yıpranmaya sahiptir. Yağmur suyunun dış cephe kaplamasından kaymasının nedeni, boyanızın da aynı nedeni olabilir.

Su bazlı boyaların vinil siding’a yapışması zor olacaktır, bu nedenle vinile yapışmasına yardımcı olan akrilik ve üretan reçinelerle yapılan istanbul jotun boya bayileri boya kullanmak en iyisidir. Özellikle yeni renk orijinalden çok farklıysa, birkaç kat kullanmanız gerekebilir.

Termal genleşme biraz daha karmaşıktır. Siding genişler ve ısı ve soğukla ​​daralır. Bu genişleme boyada zor olabilir, çünkü talaşlanmaya ve diğer sorunlara neden olabilir. Lateks boyalar bir kauçuktan yapılır ve belirli bir genişleme ve büzülmeye dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Ahşap kaplama ve bir dereceye kadar alüminyum kaplama ile iyi çalışacaktır, ancak su bazlı olduğundan vinil için uygun değildir.

Boyama Dış Cephe Kaplama İpuçları
Gölgelerde Boya – Asla doğrudan güneş ışığındayken dış cephe boyası yapmayın. Termal genleşme sıcaklık arttıkça gerçekleşir ve bu boya kurudukça kabus olabilir. Bunun yerine, akşamları veya evin o alanı gölgede iken boyayın.

Koyu Renklerde Sorun Heceleyebilir – Beyaz veya açık renkli bir sidingınız varsa ve daha koyu bir renkle boyarsanız, sidingın ciddi bir şekilde bükülmesi ile sonuçlanabilir. Koyu renkler ısıyı emer ve siding’ı normalden daha sıcak hale getirir. Bu, aşırı ısıl genleşmeye ve dolayısıyla çarpıklığa neden olabilir.

Boyama siding için artıları ve eksileri vardır. Başlamadan önce seçeneklerinizi tartmak önemlidir. Senin için doğru mu?