Soğuk Haddelenmiş Çelik İçin Genel Kullanımlar

Karbon eklenmiş bir demir çeşidi olan çelik, işleme ve endüstriyel kullanıma hazırlanmak için sıklıkla eklenmiş başka elementlere sahiptir. Çeliği kullanıma hazırlayan popüler bir işlem olan soğuk haddeleme, Soğuk Haddelenmiş Çelik adlı bir ürünle sonuçlanır.

Genellikle CR veya CRS olarak kısaltılmış olan Soğuk Haddelenmiş Çelik’in son derece yumuşak olduğu bilinmektedir. Ek olarak, orta dereceli çekme uygulamaları için şekillendirilebilir, ayrıca büzülmez ve ortam sıcaklıklarında sürtünmesizdir.

Çoğu zaman, bu haddelenmiş çelikle karşılaştırıldığında bu çelikle ilgili ayrıntıları bulacaksınız. Sıcak Haddelenmiş Çelik, kesin şekiller ve toleranslar gerektirmeyen uygulamalarda (I-kirişler ve demiryolu rayları gibi) kullanılsa da, Soğuk Haddelenmiş Çelik’in sıkı toleransları tutma ve az yüzey kusurlarını tutma kabiliyeti ile bilinir.

Önerilen makale: halı kaplama fiyatları ve zemin uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Yaygın Soğuk Haddelenmiş Çelik Ürünleri

Soğuk Haddelenmiş Çelik, hassasiyetin önemli olduğu projeler için idealdir. Metal, orta dereceli çekme uygulamaları için kolayca biçimlendirilebilir.

Bu, birçok ev aletinde ve metal mobilyada kullanım için idealdir. Metal dosyalama dolapları ve okul dolapları genellikle bu metalden yapılır.

İnşaatta, Soğuk Haddelenmiş Çelik, çelik haneler, endüstriyel binalar ve garajlar oluşturmak için yaygın bir malzemedir.

Soğuk Haddelenmiş Çelik
ASTM A1008 ve AISI 1008/1010 derecelerinde Soğuk Haddelenmiş ıpe çelik profil fiyatları taşır. Projenizin gereksinimlerini karşılamak için çeşitli boyut ve miktarlar sunuyoruz. Hem yüksek hem de düşük hacimli siparişler veriyoruz. Tam sert temperlerle çekme kalitesinde 0.005 ila 0.134 arasındaki kalınlıklarda mevcuttur. Müşteri isteğine göre daha kalın kalınlık toleransları ve standart olmayan kalınlıklar sunuyoruz.