Taş Karoları

Seramikler çanak çömlek parçalarının yüksek su emilimine sahip olduğu bir kiremittir (ağırlıkça% 20’den fazla su emme değerleri üretici tarafından belirtilmelidir). Yumuşak kırılmalar, boru kanallarında, oyuklarda vb. Delikler açmanın yanı sıra kolay kesim sağlar. Taş karoları her zaman camlıdır. Sırlar kırık camı evdeki yaygın asit ve lekelerden korurlar. Kaplamaların temizlenmesini kolaylaştırırlar.

Toprak kiremitleri, ekstrüzyon işleminde kaba seramikler kauçuk zemin kaplaması gibi kuru seramikte ince seramik olarak üretilmektedir. İşlemden sonra sır uygulanır. Sonraki ateşleme 850 – 1.000 ° C arasındaki sıcaklıklarda gerçekleşir. Bu sıcaklıklarda sinterleme kullanılmadığı için karoların gözenekli bir gövdesi vardır.

Mekanik olarak ağır yüklü alanlarda kullanılması mümkün değildir. Toprak kiremitleri, iç mekanlarda, dona dayanıklı olmadıkları için kullanılmalıdır. Tercih edilen uygulama, özellikle özel banyolarda ve tuvaletlerde veya diğer ıslak hücrelerde tüm duvar alanıdır. Nadir durumlarda toprağın da zemin kaplaması olarak kullanılır. Ancak, bu uygulamalar banyolar gibi çok az aşınan zeminler ile sınırlı olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.