Taşınmadan Önce 4 Dekorasyon Fikri

İlk evinize taşınmak çok fazla çalışma ve planlama gerektirir. Taşınmayı planlamanız, saygın bir nakliye şirketi bulmanız, her şeyin oraya tek parça halinde ulaştığından emin olmanız ve ardından ambalajı açmanız gerekir. Ancak bunu yapmadan önce, boş bir eve sahip olmak size biraz dekorasyon işi yapmak için zaman kazandırabilir. Resmi olarak taşınmadan önce uygulayabileceğiniz 4 dekorasyon fikri.

Boyama
Mobilyaları taşımaya başlamadan önce boyanın kuru olduğunu bilmeniz için, odaları nakliyeciler gelmeden birkaç gün önce boyayın veya yeniden boyayın. Yeni boyama işinin yapılmasını istediğiniz tek şey olup olmadığından emin değilseniz, yine de yama, astarlama, düzeltme işleri ve taban katlarını uygulayabilirsiniz. Daha sonra başka bir duvar rengi ekleyebilirsiniz ve iş daha hızlı ilerleyecektir çünkü önceki adımların çoğu zaten yapılmıştır.

Taç kalıplama
Taç kalıplama, evin herhangi bir alanına lüks hissi katabilir. Evde mobilya olmadığında korniş kurmak her zaman daha kolaydır. Ve yolda hiçbir şey olmadığından, oldukça hızlı bir şekilde taşınmadan önce tüm evin her yerine kurabilirsiniz. Korniş pervazını takmak ve belirli odaları yeniden boyamak istiyorsanız, iç duvarları jotun bayileri ile boyamadan önce pervazın takılması gerektiğini bilmeniz yeterli.

Elektriksel Yükseltmeler
Yeni ışık prizleri, prizler ve diğer elektrik yükseltmelerini takmanın en iyi zamanı, yeni bir eve taşınmadan öncedir. Etrafta başka bir şey olmadığında yeni anahtarlar, ray lambaları veya tavan vantilatörleri kurmak çok daha kolaydır. Elektrikçiler saat başı ücret alır ve mobilyaları taşımak zorunda kalmazlarsa işleri daha hızlı ilerler. Ve siz taşınmadan önce yeni aydınlatma armatürleri için tavanda delikler açtıklarında, mobilyalarınızın üzerine toz düşmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Organizasyon Sistemleri
Taşınmadan önce her oda için depolama alanları planlayın. Tüm eşyalarınızı eve taşıyabilmek için birkaç yükseltme yapmanız gerektiğini fark edebilirsiniz ve bunu yapmanın en kolay zamanı, taşınmadan öncedir. Örneğin, gardırop düzenleyicisini kurmanın en iyi zamanı öncedir. giysilerinizin ve diğer eşyalarınızın ambalajından çıkarılması gerekir. Alana tam erişiminiz olduğunda çift asma direkleri, yeni çekmeceleri ve rafları takın. Ve daha önce bir çalışma tezgahı istiyorsanız, depolanan tüm öğelerinizi zaten taşıdıktan sonra yerine şimdi yerleştirin.

Eve taşınmadan önce açıkça tanımlanmış depolama alanları kurmanın bir yan faydası da, siz onlar için bir ev bulana kadar etrafta oturmak yerine, eşyaların hareketli kamyondan doğrudan yeni evdeki depoya gidebilmesidir. İyi bir nakliye şirketi Wirral, öğeleri başka bir evden yeni evinize taşırken, yenilerken eşyaları depoya taşırken veya tadilattan sonra evinize taşırken size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Tüm bu ipuçları, taşınmadan önce alana kişisel dokunuşunuzu koymanıza olanak tanır. Ve önümüzdeki aylarda büyük tadilatlar için endişelenmenize gerek kalmayacak.