Taşyünü Boşluk Duvar Yalıtım Sorunları

yalıtımSon yıllarda, ev yalıtımı İngiltere’de mülk sahipleri arasında önemli bir konuşma noktası haline gelmiştir. Tartışmalar, en iyi yalıtımın ne olduğu, yalıtımın enerji tasarrufunda ne kadar verimli olduğu arasındadır.

Ancak, yalıtım hakkında olumlu konuşma noktaları olduğu gibi, olumsuz olanlar da vardır.

Sadece İngiltere’nin kuzey batısında, boşluk duvarı yalıtım kriziyle karşı karşıya olan binden fazla ev vardır. Bunun nedeni yalıtımları olmadığı için değil, yanlış türde yalıtım takıldıkları içindir.

Boşluk duvar yalıtımı her ev için değildir ve bir evin hemen hemen diğer tüm kısımlarından daha fazla, yalıtımın yapıldığı malzemeye dikkat edilmelidir.

Kendi başına, boşluk duvar yalıtımı, tıpkı sağlam duvar yalıtımı gibi harika bir yatırımdır. Bir evi aşırı ısı kaybından korumaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Önerilen makale: desenli italyan boya fiyatları ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Doğru yalıtım, ısıtma faturalarınızın düşmesine neden olur, ancak yanlış yalıtım sizi hasarlar için büyük faturalarla görebilir.

Taşyünü Boşluk Duvar İzolasyonu Nedir?

Taşyünü boşluklu duvar yalıtımı, piyasadaki en eşsizlerden biri olan inanılmaz derecede ilginç bir ev yalıtım malzemesidir. En modern ve birçok açıdan en verimli olmasa da, evinize fayda sağlayabilecek bazı harika özelliklere sahiptir.

Malzeme öncelikle 1500 dereceden daha yüksek sıcaklıklara getirilen erimiş kayadan üretilir. Isıtıldıktan sonra, malzeme yağ ve uzman bir bağlayıcı ile birleştirilmeden önce küçük lifler oluşturmak için döndürülür.

Diğer geleneksel yalıtım formları gibi, daha sonra bir boşluk duvarına üflenir ve iyi bir mühür oluşturur. Ürün aslında oldukça etkili olsa da, bazı ciddi taşyünü boşluğu duvar yalıtım sorunlarına da duyarlı olmadığı anlamına gelmez.

Taşyünü ile Hangi Sorunlarla Karşılaşabilirim?

Taşyünü boşluk duvar yalıtım sorunları tüm şekil ve boyutlarda gelir, ancak ortaya çıkarsa, problemler genellikle sadece bir boyutta gelir: büyük.

Ne aradığınızı anlamanıza yardımcı olmak için, meydana gelebilecek bazı taşyünü boşluğu duvar yalıtım sorunlarının bir listesini ve nedenlerine ilişkin olası nedenleri bir araya getirdik:

Sorun 1: Bina Yönetmeliklerine Uyulmamış:
Boşluk duvarı bina yönetmelikleri bir nedenden dolayı geçerlidir, eğer bunlar takip edilmezse, kısa ve uzun vadede bazı büyük problemler ortaya çıkabilir.

Sorun No. 2: Kuru Çökme Var:
Kuru çökme esas olarak elyaf yalıtımında üflenen bir problemdir. Amaç duvarlar arasındaki alanı doldurmak olsa da, yalıtım yerleştikten sonra “çökebilir”. Bu, bir duvarın üstünde soğuk bir noktanın oluşmasına ve bir mülkün iç duvarlarında yoğunlaşma ve küf oluşmasına neden olur.

Sorun 3: Islak bir çöküş oldu:
Kuru çökmeye benzer şekilde, ıslak çökme malzemeler ıslandığında meydana gelir. Bu, yalıtımı aşağı doğru iterek, bir duvarın büyük bir kısmını elemanlara maruz bırakarak muhtemelen büyük hasara neden olur.

Problem No 4: Duvarın Yağmuru Sürüyor:
İzolasyonların en büyük düşmanlarından biri, duvara kolayca nüfuz edebilen yağmur, yağmur sürüyor. Yağmur yağmasıyla duvarlara çarpan mülkler, nemli ve etkisiz yalıtım ile ciddi sorunlara sahip olabilir.

Sorun No. 5: Eski Yalıtım Düzgün Çıkarılmadı:
Eski yalıtımın düzgün şekilde çıkarılmaması, kötü bitmiş yeni yalıtım ile sonuçlanabilir. Taze taşyünü yalıtımı ile nemli veya tehlikeye atılan yalıtım karışımı sorunlara çok açık bir alan yaratacaktır.

Sorun No. 6: Kurulum Kötü veya Yanlış:
Hemen hemen tüm taşyünü boşluğu duvar yalıtım sorunları tesisata kadar izlenebilir. İster bir D.I.Y işi olarak isterse tecrübesiz bir şirkette olsun, iyi takılmamış yalıtım her türlü sorunun kapısını açar.

Taşyünü Boşluk Duvar Yalıtım Sorunları: Onları Önleme

Yalıtım modern ve eski evlerde gereklidir, weber mantolama paket fiyatları bir alanı daha sıcak hale getirir, enerji tüketimini azaltır ve sadece birkaç avantajı adlandırmak için bir özelliği ses geçirmez hale getirir. Ancak, aynı zamanda bir mülk için uygun olmalı ve daha da önemlisi doğru bir şekilde kurulmalıdır.

Yatırım yapmadan önce piyasayı karşılaştırmak ve müşterilerin satın aldıkları ürünler hakkında daha önce ne yaptığını görmek çok önemlidir.

Bazı evler için, modern sprey köpük yalıtımı gibi alternatif ürünler, yalıtımda şişirilmek için çok daha iyi bir seçenektir. Malzeme neme dayanıklıdır ve bir boşluk duvarına uyacak şekilde genişler, en yaygın taşyünü boşluk duvarı yalıtım sorunlarından birinin, kuru çöküşün meydana gelme olasılığını ciddi şekilde azaltır.