Tavan Arasında Fiberglas İzolasyon

yalıtımÖlçüler ve Çeşitleri

Fiberglas yalıtım yaygın olarak 3,5 inç ve 6 inç kalınlığında rulolar halinde gelir. 6 inç geçmesi için çift kat olarak uygulanabilir. Orta çerçeve elemanlarına 16 inç veya 24 inç arasında sığacak genişliklerde mevcuttur. İki şekilde gelir: keçe ve battaniye. Akü yalıtımı 4 ayak veya 8 ayak uzunluklarında mevcuttur. Battaniye yalıtımı genellikle 3.5 inç kalınlığında 56 feet uzunluğunda ve 6 inç kalınlığında 32 feet uzunluğundadır. Parçalar arasında daha az boşluk olduğu için battaniye yalıtımı daha iyi bir seçimdir.

Önerilen makale: jotun ahşap boyası renkleri ve boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Buhar Bariyerleri
Fiberglas folyo destekli, kağıt destekli ve yüzsüz keçe ve battaniyelerde mevcuttur. Hem folyo hem de kağıt buhar bariyeri görevi görür. Bununla birlikte, folyo sadece 0.75 inçlik bir hava boşluğu ile birlikte kullanıldığında değerlidir. Yüzsüz fiberglas, potansiyel yangın tehlikesi olan durumlarda ve iki katmanlı bir uygulamanın en üst katmanı olarak kullanılır.

Artık farklı türlerde fiberglas yalıtım ve buhar bariyerlerini bildiğinize göre, sizi tavan arası kurulum için hazırlayabilirsiniz.

Adım 1 – Etrafınıza Bakın
Tavanınıza çıkmadan önce bir kalem ve kağıt ile uzatma kablosuna sahip bir çalışma ışığı alın. Başlamadan önce tavan boşluğunuzu dikkatlice inceleyin.

Adım 2 – Kirişlerinizi Kontrol Edin
Kirişlere yakından bakın, derinlik ve homojenlik açısından kontrol edin. Bölgeniz için gerekli olan vuruş derinliğini barındırmak için yeterli olmalıdır. Kirişleri uygun derinliğe kadar temizlemek, aynı zamanda buhar bariyeri için bir bağlantı noktası ve alçıpan veya paneller gibi bitirme malzemesini destekleyebilen bir yapı sağlayacaktır.

Bazı apartman mantolama kiriş sistemleri, fiberglas vuruşunu ve hatta buhar bariyerini kabul edecek kadar derin değildir. Mevcut kirişlere kabuklu tahtalar takmak, bunları eşit bir derinliğe fırlatacaktır.

3. Adım – 2×4 ekleyin
Çatı katlarına en çok çıkıntı yapan kirişler üzerinde bir dizi referans dizgisi çivi yapın. Çizgileri 2×4 tahtalara hizalamak için uygun derinliği göstermek için kirişleri kirişlerin yüzü boyunca uzatın.

Her kartın gerekli uzunluklarını not alın. Çelik bir şerit metre ile tahtaları ölçün ve işaretleyin ve daire testere ile kesin. Tüm tahtaları bir kerede kesin. Merdivenlerden yukarı ve aşağı gereksiz gezilerden kaçınmak için, mümkünse çatı katında kesikler yapın.

Her kartı kirişe karşı yerleştirin ve dize ile hizalayın. Mevcut kirişe sıkıca tutturun. Her 16 inçte 6d çiviler kullanın. Tüm kiriş sistemi yalıtımı sağlamak için sıyrılana kadar bu işleme devam edin.

Adım 4 – Nem Bariyerini Takın
Hava sirkülasyonuna izin vermek ve çatı ile yeni yalıtım arasında birikecek nemi taşımak için tasarlanmış esnek havalandırma malzemesini (gözleme benzeri bir plastik şerit) takarak hazırlığınızı tamamlayın. Şeritleri yan yana ve çatının kendisine doğru alın.