Traverten Nedir

Travertenin karakteristiği yüzeydeki açık kaya sporlarıdır. Bunlar farklı boyut ve miktarlarda ortaya çıkar. Uygulama alanına bağlı olarak, belirli koşullar altında bu kaya sporlarının çimento veya epoksi reçine bazında fabrikada doldurulması da gerçekleştirilebilir. Traverten, mermer gibi, düşük asit direncine sahip bir karbonat kayadır. İtalyan ticari çeşitlerine ek olarak, Almanya, İspanya, Türkiye, Mısır ve İran’da da travertenler mevcuttur.

Traverten, birçok eski yapı tarafından kanıtlandığı epoksi ve poliüretan zemin kaplama gibi mükemmel bir yapı malzemesidir – Roma’daki hemen hemen tüm tarihi binalar travertenlerden yapılmıştır. Dış mekan kullanımı sadece açık gözenekli doldurulmamış bir formda yapılmalıdır. İç mekanlarda zemin kaplaması olarak kullanıldığında, dolgu yapılması mantıklıdır. Kural olarak, çimentolu harçlarla doldurma fabrikası. Otlatma ışığına maruz kaldığında, bu dolgu maddeleri cilalı yüzeylerde mat alanlar olarak karakterize edilir.

Tutarlı bir parlaklık parlatıcısı istenirse, epoksi reçinelerle doldurma gereklidir. Bu dolgular, ek ücrete tabi çimentolu Spachtelungen ile karşılaştırılır ve üreticiye ayrıca ücretlendirilmelidir. Ancak, cilalı bir yüzey ile taş engellemek için gerekli değildir, hatta cilalı bir yüzey ile çok çekici görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.