Vurgu Duvar Rengi Seçme

Vurgulu duvarlar, bir odaya ilgi katmanın mükemmel bir yoludur. Ayrıca, bir odadaki şömine gibi belirli bir özelliği vurgulamanın benzersiz bir yoludur. Müşteriler sık ​​sık talep ettiğinden, vurgulu duvarlar ve onlar için nasıl boya rengi seçileceğiyle ilgili bir SSS yapacağımızı düşündük.

VURGU DUVARI NEDİR?

Vurgulu duvar, odadaki diğer duvarlardan farklı bir renk ve / veya kaplamadır. İlgi ekler veya belirli bir özelliği vurgular.

VURGU DUVARI SEÇMEK.

Aksanlı bir duvar seçmek bazen kolaydır çünkü bariz bir seçim vardır. Ancak diğer zamanlarda daha zor olabilir. Duvarların (kat planı), mobilya yerleşiminin ve / veya mimari özelliklerin konfigürasyonunu düşünmek isteyeceksiniz.
Bir odaya baktığınızda, genellikle iyi bir vurgu duvarı yaptığını düşündüğünüz ilk duvar en uygun seçenektir.

İşte bazı örnekler:

Mobilya: Bir yatak odasında, vurgu duvarı genellikle başlığın arkasındaki duvardır. Ancak odanın mimari özelliklerine bağlı olarak her zaman istisnalar vardır.

Özellikler: Odanın, farklı bir renge boyayarak vurgulamak istediğiniz belirgin bir özelliği var mı?

Örneğin, jotun dış cephe boya uygulamaları ile bir şöminenin duvarı harika bir vurgu duvarı görevi görebilir.

Yapılandırma: Odada gözü diğerlerinden önce çeken belirgin bir duvar var mı? Daha açısal duvar konfigürasyonları görebileceğiniz çağdaş evlerde bu genellikle böyledir.

Duvar renklerinin seçilmesi:

Vurgulu duvarınızı belirledikten sonra, bir renk seçme zamanı. Dikkate alınması gereken birkaç nokta var:

Vurgulu duvar, diğer duvar renkleriyle kontrast oluşturmalı, ancak çakışmamalıdır.

Ya büyük oyna ya da hiç oynama. Vurgulu bir duvar yapacaksanız, cesur davranıp diğer duvar rengiyle keskin bir kontrast oluşturan bir renk de seçebilirsiniz.

İlhama ihtiyacınız varsa, odanın yumuşak mobilyalarına bakın. Bir kırlent, perde veya koltuktan bir renk çekebilirsiniz.

Başka bir fikir de mevcut duvar rengini alıp birkaç ton daha koyulaştırmaktır. Bu, aynı renk ailesinde devam eder, dolayısıyla çatışma olmaz.

Tipik olarak, aynı parlaklığı kullanmak isteyeceksiniz. Bunun bir istisnası, vurgu duvarının panelli olması ve diğer duvarların olmaması olabilir. Yüksek parlaklık gibi farklı bir parlaklık seçerek gözü vurgulu panelli duvara çekebilirsiniz.