Yeşil Bina Sistemi

Yeşil bina olarak da bilinen sürdürülebilir bina, en iyi şekilde bir binanın yaşam döngüsü boyunca çevreye duyarlı, kaynak dostu sistemlerin ve süreçlerin uygulanması olarak tanımlanabilir. Başka bir deyişle, tasarımdan yıkıma kadar, binanın her yönü mümkün olduğunca çevre dostu olacak şekilde yaratılmıştır.

Yeşil inşaat son yıllarda çekiş kazandı ve yakında hiçbir zaman yavaşlamıyor. Yeşil inşa etmek isteyenler için kolay ve basit bir uygulama yapılabilir. İşte bir sonraki projeniz için yeşil bina denemenin birkaç yolu.

1. Sürdürülebilir İnşaat Malzemeleri

Herhangi bir şantiyede, kaynakların tüketimi dikkate değerdir. Geri dönüştürülmüş ve / veya biyolojik olarak çözünebilen malzemeleri entegre ederek, hem atık azaltma hem de hava kirliliği üzerinde büyük bir etki görebiliyoruz. Bir sonraki yeşil inşaat projenizde, büyük bir fark yaratmak için bu basit swapları yapın.

Önerilen makale: dekoratif boya desenleri ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Doğal boya
Uçucu organik bileşiklerin (VOC’ler) geçersizdir. Doğal boya sadece dünyayı kirletmeden ayrışmaz, aynı zamanda iç mekan hava kirliliğinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
Geri dönüştürülmüş metalden yapılmış çelik kirişler
Ahşap kirişlerin yerine, bu geri dönüştürülmüş çelik transmisyon mili fiyatları kirişler yeşil yapı içinde tahsis edilebilir. Değerli bir doğal kaynağa daha fazla tükenmeyi önlemeye yardımcı olabilir: ahşap. Bu çelik kirişler, şiddetli hava koşullarına karşı daha fazla esneklik sunar.

2. Sıfır Enerji Binaları

Enerjisi olmayan bir bina inşa etmek neredeyse imkansız sayılabilir. Ancak durum böyle değil. Sıfır enerjili binalar, yalnızca yenilenebilir kaynakların (ör. güneş ve rüzgar. Yeşil bir bina inşa ederken yenilenebilir kaynaklar nasıl kullanılabilir?

Solar paneller
Güneş yenilenebilir bir kaynaktır ve güneş enerjisi sistemleri güneş ışınlarını kullanılabilir enerjiye dönüştürmek için çalışır. Fotovoltaik (PV) hücreler güneş panellerinde bulunur ve güneş ışığını doğru akıma (DC) dönüştürür. Panellere ek olarak, DC’yi alternatif akım (AC) elektriğine dönüştüren invertör vardır. AC daha sonra invertörden elektrik panosuna gönderilir ve size binanıza güç sağlamak için enerji verir.

3. Düşük Emisyon (Low-E) Kaplamalar ve Akıllı Pencereler

Isıtma ve klimanın yaklaşık% 30’u pencerelerden kaybolur. Low-e kaplamalar ve akıllı pencereler hala nispeten yeni olmasına rağmen, hızla yeşil bina için tanınmış bir kaynak haline geliyorlar.

Low-E Kaplamalar
Emisivite en iyi olarak bir malzemenin enerji yayma yeteneği olarak tanımlanabilir. Kaplama, uzun dalga kızılötesi (ısı) enerji için bir reflektör görevi görür. Kış aylarında ısı pencerelerden kaçmaya çalışacaktır; kaplama, ısı enerjisini tekrar içeride yansıtmaya yardımcı olur ve böylece ayarlanan termostatı korumak için gereken enerjiyi azaltır.
Low-E kaplama yaz aylarında da çalışır, bu da daha soğuk bir termostatı korumak için gerekli enerjinin azalmasına neden olabilir. Kaplama, kendi eviniz veya binanız için bir termos görevi görür.

Yeşil Konstrüksiyona İlişkin Temel Bilgiler

Yeşil bina, herhangi bir bina inşa etmek ve bakımını yapmak için verimli, çevre dostu bir yoldur.
Sürdürülebilir inşaat malzemeleriyle inşa etmeyi seçmek, binanızın karbon ayak izini önemli ölçüde azaltır.
Güneş panelleri gibi yenilenebilir kaynakları kullanarak binanıza enerji sağlamak için enerji kullanmayın.
Isı ve iklimlendirmeyi iç mekanda tutmak için pencerelerde Düşük Emisyonlu kaplamalar kullanarak enerji tüketimini azaltın.