Yumuşak ve Güçlü Cephe Yıkama

yalıtımDış mekan yüzeylerinizi elde yıkamanıza veya ovalamanıza gerek yoktur. Bu nedenle basınçlı yıkama makineleri icat edildi! Profesyonel dış cephe yıkamanın sonuçları çarpıcı olabilir ve iç cephe astar boya fiyatları gibi bir yüzeyin ömrünü uzatmaya yardımcı olabilir. Ancak baskı, güç veya yumuşak yıkama mı yapmalısınız? Ve bunu kendiniz mi yapmalısınız yoksa bir profesyonel mi tutmalısınız? Cevaplarımız için okumaya devam edin.

GÜÇLÜ YIKAMA:

Güçlü yıkama, suyu yüksek basınçta püskürtür ancak yalnızca sıcak su kullanır. Sıcak su kullanmanın birkaç nedeni vardır:

Sıcak su yüzeyleri sterilize edebilir.

Bir yüzeydeki organik maddeyi parçalayabilir.
Elektrikli çamaşır makineleri, genellikle doğru şekilde eğitilmiş profesyoneller tarafından kullanılan ağır hizmet tipi çamaşır makineleridir. Elektrikli yıkayıcılar, taş ve beton garaj yolları gibi yüzeylerde dış mekan temizliği için idealdir. Seçilmiş yüzeylerde kullanılmalıdır, aksi takdirde zarar görme riskiniz vardır.

Önerilen makale: hea çelik profil fiyatları ve metal uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

BASINÇLI YIKAMA:

Basınçlı yıkama, çeşitli yüzeyler için çok yönlü bir temizleme yöntemidir. Bu tür yıkayıcılar sıcak su kullanmaz ancak yine de yüksek basınç seviyelerinde su yayar. Kendin-yap olarak kullanılabilse de, güvenli ve daha iyi sonuçlar için yalnızca eğitimli profesyoneller basınçlı yıkayıcıyı kullanmalıdır. Basınca bağlı olarak, birinin ciddi fiziksel yaralanmasına veya bir yüzeyin zarar görmesine neden olabilir.

Basınçlı yıkama, ahşap güverte, taş veya beton yollar ve dış mekan mobilyaları için idealdir.

YUMUŞAK YIKAMA:

Yumuşak yıkama, bir tür makineden çok bir “yıkama” türüdür. Basınçlı yıkayıcılar yumuşak yıkama için kullanılır, ancak daha düşük bir basınca veya PSI’a ayarlıdırlar. Yumuşak yıkama, hassas veya daha hassas yüzeyler veya durulama veya ön sabunlama için daha iyidir. Basınç noktasını düşürmeye yardımcı olan spreyi genişleten özel bir uç kullanılır.

Yumuşak yıkama, ahşap veya vinil yüzeyler, sıva, dış mekan ahşap mobilyaları ve paravanlar gibi yüzeyler için iyidir.