Zemin Karoları

Yer klinkerleri ağır kil ürünleridir. Çok dayanıklı ve yüksek hava koşullarına dayanıklıdırlar. Kat klinker panelleri, genellikle, mekanik olarak yüksek gerilimli alanlarda kullanıldığından, taşyünü karolara kıyasla daha yüksek bir kalınlığa sahiptir. Plakaların kalınlığı genellikle 15-30 milimetre arasındadır ve ilgili uygulamaya bağlıdır. Sonuç olarak, levhalar, örneğin, makine temellerinde meydana geldiklerinden veya yüksek dinamik yüklere karşı, z gibi yüksek nokta yüklerini de alabilirler. B. tarımda meydana gelir.

Bodenklinker’in temel kütlesi, uygun içeriklere sahip killerden oluşmakta, bunların bazıları ek olarak nehirlere eklenmektedir ve teknik özellikleri geliştirmek için yalın araçlar anlamına gelmektedir. Kil çok az doğal akı içeriyorsa, erime noktası ateşleme sıcaklıklarının altında olan fluorspar ilavesiyle gözenekliliğin azaltılması mümkündür. Eğer kilin abakta edilmesi gerekiyorsa, çöple, yani zaten ateşlenmiş kil ile karıştırılır. Yer klinker poliüretan zemin kaplama sistemleri levhalarının üretimi kuru presleme ile yapılır. Matrislerin uygun şekilde tasarlanmasıyla, baskı sırasında kayma direncini veya Schonkanten’i geliştirmek için araştırmalar yapmak mümkündür. Ateşleme sıcaklığı yaklaşık 1.000 – 1.100 ° C’dir. Demir içeren bileşenleri hematite dönüştürerek, güçlü kırmızı gölge elde edilir. Zemin klinker panelleri için gereksinimler DIN 18158’de düzenlenmiştir.

Yer klinker hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir (finişer klinker). İyi teknik performans özelliklerinden ötürü, örneğin motorlu araç atölyelerinde, ilaç endüstrisinde ve gıda üretiminde, mekanik ve kimyasal olarak yüksek oranda gerilimli zemin kaplamaları için uygundurlar. Koruyucu kenarlı levhalar titreşim ile döşenebilir. Ek olarak, elbette, tüm özel yaşam alanında klinker panellerin kurulması mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.