Zor Alanları Boyamak Hakkında Sorular

S.Duvarın tavanla birleştiği alanda, köşeler pürüzlüdür ve içeri girmek oldukça zordur. Küçük çukurlar boyayı çekme eğilimindedir ve ben biraz (1/16″ ila 1/8″) boya alıyorum tavanda duvar boyası burada ve orada. Köşelere bakıldığında, pürüzsüz bir iş gibi görünmüyor. Bunun üstesinden gelmek için boyamadan önce köşeleri doldurmalı mıyım?

C. Kalafat işe yarayabilir. Yeni bir tüpün ucunu mümkün olduğunca küçük bir delik açın. Nemli bir süngerle giderken düzelterek köşeye küçük bir boncuk geçirin. Yeterince küçük bir boncuksa, tavanda görünmez. Üzerine boyamaya çalışmadan önce gece boyunca kurumasını bekleyin.

S. Koy tavanlı bir odada duvar nasıl boyanır? Boyayı durdurmak için bir nokta oluşturmak için tavanın yanına bir kalıp şeridi yerleştirmeyi göze alamam.

C. Koydan eğrinin altındaki duvar boyasını durdurun. Yerden koyun bittiği yere kadar ölçün ve buradaki duvara bir vida koyun. Duvarın diğer ucuna gidin, aynı mesafeyi ölçün ve duvara bir vida koyun. Koyun dibi olması gereken yerden çok uzakta görünüyorsa, ayarlayın. Vidaya bir parça naylon sicim takın, sıkıca çekin ve diğer vidaya takın. Bu çizgi, duvarın ne kadar uzun olduğuna ve sicimin ne kadar sıkı olduğuna bağlı olarak merkezde hafifçe kayabilir. Kılavuz olarak kullanarak sicimin üzerine bir inçlik bir şerit çizin. Geri çekilin ve düzlüğü kontrol etmek için çizginize bakın. Şimdi bandı kesebilir veya dikkatlice yuvarlayabilirsiniz. Duvara bir çizgi yapıştırmak için bir tebeşir çizgisi de kullanabilirsiniz.

Bunun nedeni, düz bir referansa ihtiyacınız olmasıdır. Bunu gözle yaparsanız ve merdivenden iner ve işinize bakarsanız, muhtemelen bir köpeğin arka bacağı gibi görünecektir. Elle düz bir çizgi kesemezseniz, çizginizin üzerine mavi bant koyun ve elle boyayın veya dikkatli bir şekilde yuvarlayın.

Bandı çıkarırken, altındaki orijinal boyayı çekmemek için 45 derecelik bir açıyla yavaşça soyun. Bantınızla birlikte orijinal boya çıkıyorsa, bu katın altında astar bulunmadığının iyi bir göstergesidir. Ve eğer böyle olursa, kapağı yeniden boyayabilmeniz için o alanın geri kalanıyla aynı seviyede görünmesi için zımparalayarak veya sıyırarak bu pürüzleri yumuşatmanız gerekecektir.

S. İç resmim tavan ve duvarların farklı renklerde olmasından oluşuyor. Bir fırçayla kesmenin veya kenarlar için bir boya pedi kullanmanın kolay olacağını düşündüm – rulo tekerlekleri olan. Her iki yöntem de istenen sonuçları vermedi. Daha sonra ressamın bandını kullandım ve tavanı ve süpürgelikleri bantladım. Bu oldukça iyi çalıştı ama çok zaman alıcı. Üç yatak odam ve boyamak için bir banyom var ve kullanılan renkler nedeniyle üç yatak odasının her biri iki kat gerektirecek. Profesyonel sonuçlar almanın daha kolay ve daha az zaman alan bir yolu var mı?

C. Kanat fırçası (açılı uç) iyi bir fikirdir. Pencereleri yapmak için 2 “fırça almak istiyorsanız, sorun değil, ancak tavanlarda duvarları kesmek için daha büyük bir fırça öneririm, tutabileceğiniz kadar büyük – en az 3″ olsa da. Bu sadece benim düşüncem, ancak hiçbir ressamın bu amaçla 2” fırça kullanacağını sanmıyorum. Daha büyük fırçayı kullanamayacağınızı düşünüyorsanız 2 inçlik fırçayı kullanın. Boyayı sürmeyi severim. bir yönde sürüyorum, sonra kurumaya başladığında, duvarda yatay olarak hareket ediyorum ve boyayı fırçanın diğer tarafına almak için fırçayı çeviriyorum ve önceki boyanın bittiği yere geri dönüyorum. çizginin alt kısmında fazla boya olmadığından emin olun. Orada birikme eğilimi gösterir.Uçlar tavana paraleldir.Açılı uçlu fırçayı kullanarak, en kısa uçları uzun uçlardan biraz daha uzakta tutun. Bu, ne yaptığınızı görmeyi kolaylaştırır.

S. Oturma/yemek odamın duvarları tavana “yuvarlak”. Her şey beyaz. Oturma odasını yumuşak bir kırmızıya ve yemek odasını açık kum rengine boyamak istiyorum. Tavana yuvarlatılmış duvarları nasıl boyayabilirim? Tüm alanın tavanına “kesilmiş”, hem kırmızı hem de bej renkleri içeren bir duvar kağıdı döşemesi kullanmalı mıyım?

C. Duvar kağıdı kenarlığı iyi bir fikirdir veya eğrinin duvarda bittiği noktaya kadar ölçebilir ve orada küçük bir kurşun kalem işareti yapabilirsiniz. Ardından 4′ seviye kullanın ve odanın çevresine bir çizgi çizin. Bantla maskeleyin veya elle kesin.

S. Taşınacağım evin zeminlerini yeniden boyamak için yağ bazlı bir zemin boyası kullandım. 12 saat sonra üzerinde yürünebilecek kadar kuru olacaklarını düşündüm ama nasıl olduklarını kontrol etmeye gittiğimde boyada ayak izleri bıraktım. Boyanın “yürünebilir” hale gelmesi ne kadar sürer? Taşınırsam, mobilyalarım ve benzeri jotun dış cephe boya özellikleri gibi boyaya yapışır mı?

C. Özellikle zeminlerdeki yağ bazlı emayenin kuruması genellikle 24 saat sürer. Soğuk hava ve/veya nem kuruma süresini yavaşlatabilir. Yağ bazlı boyaların sert kuruması genellikle 72 saat sürer. Boya kuruduktan sonra yine de birkaç gün yoğun trafiğe maruz kalmamalıdır.

S. Apartmanıma yeni taşındım. Odamı koyu bir renge boyamak istiyorum, lacivert gibi, neredeyse lacivert. Kiraladığım için, taşındığımda (bundan bir yıl sonra) odayı orijinal rengine (kirli beyaz/krem) yeniden boyamam gerekiyor. Koyu bir rengi boyamak zor mu?

C. Koyu bir rengi boyamak zor değil; sadece onu örtmek için birden fazla kat gerektirecektir. “Kirli beyaz/krem” sürmeden önce bir veya iki kat astar yapmak işe yarayabilir.